BIOS güncellemek hataları çözer mi?

• Konuyu başlatan Zor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

Zor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar ben yakın zamanda format attırdım. Sonrasında bilgisayarda performans kaybı yaşadım. Bulanık oyunlar karanlık sorunun ne olduğunu sonunda buldum ama emin değilim. BIOS eski sürüm yüklemiş değerli bilgisayarcı sorunun sebebi bu olabilir mi? BIOS için son sürümü bu sorunlar ortadan kaldırır mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar ben yakın zamanda format attırdım sonrasında bilgisayarda performans kaybı yaşadım bulanık oyunlar karanlık sorunun ne olduğunu sonunda buldum ama emin değilim. BIOS eski sürüm yüklemiş değerli bilgisayarcı sorunun sebebi bu olabilir mi? BIOS için son sürümü bu sorunlar ortadan kaldırır mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

BIOS'la alakalı olduğunu sanmıyorum. Grafik kartı sürücüsüyle alakalı olabilir. Ancak BIOS'u niye eski versiyon yüklemiş o kısmı bir garip.

Anakartın resmi sitesinden bakın son sürüme ve o sürüme ait sürüm notlarına. Orada ne gibi iyileştirmeler yapılmış yazar. Size uyarsa, güncelleyin.

Eski BIOS sürümü kolay yüklenebilen bir şey değil. Her sistem izin vermez. BIOS güncelleme sorunları çözebilir ama her sorunu çözeceğinin garantisi yok. Sürüm notlarında zaten çözülen sorunlar yazar genelde.

Hocam 2021 yüklemiş ama siteden baktığımda 2022 de güncelleme gelmiş şu an ne yapmam lazım bilmiyorum.

Anakartın resmi sitesinden bakın son sürüme ve o sürüme ait sürüm notlarına. Orada ne gibi iyileştirmeler yapılmış yazar. Size uyarsa, güncelleyin.

Güncelleme notunda sistem uyumluluğunu geliştirin yazıyor hocam.

Son düzenleme:
Hocam 2021 yüklemiş ama siteden baktığımda 2022 de güncelleme gelmiş şu an ne yapmam lazım bilmiyorum.

Güncelleme notunda sistem uyumluluğunu geliştirin yazıyor hocam.
O zaman güncelleyin hocam.

Anakartın marka ve modeli nedir? Ya da cihazın?

Yeni konular

Geri
Yukarı