CPU EZ Debug LED yanmasını eski CPU ile BIOS güncellemek çözer mi?

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese günaydın, dün akşam bununa benzer bir konu açmıştım. Abimin sabah Vatan Bilgisayarda işi çıktı, oradaki çalışana sorduğunda eski bir CPU takıp yeniden BIOS güncellemesi yapmam gerektiğini söyledi. Çünkü şu anki işlemcim olan Ryzen 5 5600X ve B550-A Pro anakart ile denediğimde olmuyor. Eski bir CPU takıp denemem bu sorunu çözer mi?

Anakartta nerenin ışığının yandığını ve sistem paylaştım.

Sistem:
Palit RTX 3070

MSI B550-A Pro

Ryzen 5 5600X

Apacer 3000Mhz CL16 2X8

High Power Performance GD 800W 80+ Gold

Kingston A2000

MSI 100R Kasa

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-18 at 10.40.43.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-18 at 10.40.43.jpeg
    154,6 KB · Görüntüleme: 47
Anakartınızın 5xxx desteği var eğer BIOS son sürüm değilse güncelleme yaptığınızda açılır.
Şayet BIOS güncel olduğu halde açılmıyor ise bu yanan led CPU'da yada anakartın soketinde sorun olduğuna işaret eder. Güncellemeden sonra açılmaz ise garantisi de devam ediyor ise sistemi aldığınız yere götürün.

Anakartınızın 5xxx desteği var eğer BIOS son sürüm değilse güncelleme yaptığınızda açılır.
Şayet BIOS güncel olduğu halde açılmıyor ise bu yanan led CPU'da yada anakartın soketinde sorun olduğuna işaret eder. Güncellemeden sonra açılmaz ise garantisi de devam ediyor ise sistemi aldığınız yere götürün.
BIOS güncellenmiyor direk. Anakartın garantisi var.

Eski CPU ile mi güncellenmiyor? Güncel olduğundan eminseniz garantiye götürün.
Denemedik daha. Güveneceğimiz bir bilgisayarcı da yok ki. Teknik destek alabilir miyim acaba MSI'dan ?
Var desteği.

Herkese günaydın, dün akşam bununa benzer bir konu açmıştım. Abimin sabah Vatan Bilgisayarda işi çıktı, oradaki çalışana sorduğunda eski bir CPU takıp yeniden BIOS güncellemesi yapmam gerektiğini söyledi. Çünkü şu anki işlemcim olan Ryzen 5 5600X ve B550-A Pro anakart ile denediğimde olmuyor. Eski bir CPU takıp denemem bu sorunu çözer mi?

Anakartta nerenin ışığının yandığını ve sistem paylaştım.

Sistem:
Palit RTX 3070

MSI B550-A Pro

Ryzen 5 5600X

Apacer 3000Mhz CL16 2X8

High Power Performance GD 800W 80+ Gold

Kingston A2000

MSI 100R Kasa
Servise gönderip BIOS`u güncelletebilirsiniz.

M Flash ile güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olmuyor! olmuyor! MSI desteği arayıp sordum başka işlemci deneyin dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı