BIOS güncellemenin sisteme ne faydası vardır?

Berk18

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce hiç yapmadığım bir işlem. BIOS'u güncellemenin sisteme ne faydası vardır? Videolardan izlediğim kadarıyla çok zor bir işlem değil, yapamadigimiz durumda bir problem olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada bunu yapmak istememdeki amaç sisteme faydalı olacağı söyleniyor. Bir de 650 Watt guc kaynagi ve sistemime GTX 1070 ekran karti aldim eksikleri tamamlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
nasıl güncelleyebiliriz biosu

Çok basit aslında. Anakartınızın modelini googleye girip aratıyorsunuz. Resmi websitesinden girip son sürümü indirip arşivden çıkartıyorsunuz. USB belleğinizin içine atıp bilgisayarınıza takıyorsunuz. Bilgisayarı yeniden başlatırken gerekli tuşa basıp biosa giriyorsunuz. Gerisi anakart modelinize göre gerçekleştiriliyor.

Çok basit aslında. Anakartınızın modelini googleye girip aratıyorsunuz. Resmi websitesinden girip son sürümü indirip arşivden çıkartıyorsunuz. USB belleğinizin içine atıp bilgisayarınıza takıyorsunuz. Bilgisayarı yeniden başlatırken gerekli tuşa basıp biosa giriyorsunuz. Gerisi anakart modelinize göre gerçekleştiriliyor.
Yapmaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit aslında. Anakartınızın modelini Google'ye girip aratıyorsunuz. Resmi websitesinden girip son sürümü indirip arşivden çıkartıyorsunuz. USB belleğinizin içine atıp bilgisayarınıza takıyorsunuz. Bilgisayarı yeniden başlatırken gerekli tuşa basıp BIOS'a giriyorsunuz. Gerisi anakart modelinize göre gerçekleştiriliyor.

Benim anakartımın sitesi bu.Hepsini mi indirip USB'ye atacağım?

Geri
Yukarı