BIOS güncellemesi neden önemli?

Gapirkont

Kilopat
ASUS H610M-K anakart kullanıyorum ve sanırım BIOS'um güncel değil, güncelleme gelmiş. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar, sadece arada oyunlar crash veriyor, AMD sürücü hatası falan alıyorum ancak bunların anakart ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. BIOS güncellemesini yapmalı mıyım? Ne gibi artılar sağlar?

Sistem stabilitesini arttırır, ben BIOS'umu güncelleyince açılış ve görüntü gelme hızım artmıştı örneğin. Nadiren performans artışı sağlayabiliyor, ama ana odağı stabilite üzerine.

Eğer yeni sürüm beta değilse ve elektrik şebekesi de sıkıntılı değilse güncelleyebilirsin.

Pek bir artışı olmuyor. Sadece sistem stabilitesini arttırıyor. Sürümlerin altında ne değiştiği yazıyor.

Sistem stabilitesini arttırır, ben BIOS'umu güncelleyince açılış ve görüntü gelme hızım artmıştı örneğin. Nadiren performans artışı sağlayabiliyor, ama ana odağı stabilite üzerine.

Eğer yeni sürüm beta değilse ve elektrik şebekesi de sıkıntılı değilse güncelleyebilirsin.

Pek bir artışı olmuyor. Sadece sistem stabilitesini arttırıyor. Sürümlerin altında ne değiştiği yazıyor.

ASUS H610M-K D4 modelini kullanıyorum, yanlışını indirmekten korktum. Rica etsem link atabilir misiniz? Elektrik şebekem sıkıntılı değil, şu ana kadar elektriğimin gittiğini bile hatırlamıyorum. Kısaca nasıl güncelleyebileceğimi, riski olup olmadığını anlatabilir misiniz?

Kısaca nasıl güncelleyebileceğimi, riski olup olmadığını anlatabilir misiniz?

Riskli olan tek kısım elektrik kesintisi, başka bir şey yok.

ASUS H610M-K D4 modelini kullanıyorum, yanlışını indirmekten korktum. Rica etsem link atabilir misiniz?

1402 olan son sürüm BIOS olarak görünüyor, o BIOS dosyasını indirip RAR içindeki dosyaları bir USB belleğe atacaksın, sonra onu anakarta takıp BIOS > Advanced Mode (F7) > Tool > EZ Update (farklı olabilir ama buna benzer) yollarını izleyip flash belleği algılatırsan BIOS güncelleyebilirsin. USB formatı FAT32 olmalı.

Riskli olan tek kısım elektrik kesintisi, başka bir şey yok.

1402 olan son sürüm BIOS olarak görünüyor, o BIOS dosyasını indirip RAR içindeki dosyaları bir USB belleğe atacaksın, sonra onu anakarta takıp BIOS > Advanced Mode (F7) > Tool > EZ Update (farklı olabilir ama buna benzer) yollarını izleyip flash belleği algılatırsan BIOS güncelleyebilirsin. USB formatı FAT32 olmalı.

Tamamdır yapıyorum, teşekkür ederim

Geri
Yukarı