BIOS güncellemesi önemli mi?

İçin rahat edecekse BIOS'u güncelle. Tatmin olmazsan sorunun ile ilgili konu açarsın.

Konu açtım fakat ilgilenen olmadı. Kendim araştırma yaptım çok fazla bilgi kirliliği oluştu. Bilgisayarcılara da güvenmiyorum. Eksik driver kurulumundan kaynaklı olabilir mi sizce? Baştan format atıp driverları sıfırdan yuklesem sorun düzelir mi acaba?

Konu açtım fakat ilgilenen olmadı. Kendim araştırma yaptım çok fazla bilgi kirliliği oluştu. Bilgisayarcılara da güvenmiyorum. Eksik driver kurulumundan kaynaklı olabilir mi sizce? Baştan format atıp driverları sıfırdan yuklesem sorun düzelir mi acaba?

Eski konuna baktım. Yeni sistem kurmuşsun. Bir şeylerin eksik gibi duruyor. Tüm driverları kontrol ettiniz mi? Güncellemeleri asla atlamayın. Anakartın sitesinden chipsetleri mutlaka kurun. Ayrıca yeni sistem kurduğunuz için BIOS güncelleyin.

Eski konuna baktım. Yeni sistem kurmuşsun. Bir şeylerin eksik gibi duruyor. Tüm driverları kontrol ettiniz mi? Güncellemeleri asla atlamayın. Anakartın sitesinden chipsetleri mutlaka kurun. Ayrıca yeni sistem kurduğunuz için BIOS güncelleyin.

Hocam aslında sistem yeni sayılmaz sorunum hakkında daha önceden konu açtım kimse ilgilenmedi. Bende sıfır bilgisayar almış gibi sorayım nasıl olsa format atıp söylenenleri uygularım diye düşündüm. Aldığımdan beri bu sıkıntı var fakat önceden çok takmıyordum bu durumu fakat sonradan sonraya içime bir sıkıntı oldu, bazı oyunları istediğim FPS değerlerinde oynayamamak dokundu. Driverlar ile alakalı olduğunu düşünüyorum fakat aldığımdan beri BIOS güncellemesi yapmadım. BIOS güncellemesi yapmayan arkadaşlarıma da sordum onlar bizde yapmadık öyle bir sıkıntımız yok onunla alakalı değil dediler muhtemelen ilk kurduğumda driverlari eksik kurdum zaten sıfırdan driver kurulumu yapmayı düşünüyordum fakat BIOS lazımsa onu da beraberinde yapayım dedim o yüzden konu açtım konuyu çok uzattım kusura bakmayın😃 yardımcı olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

Geri
Yukarı