BIOS güncellemesi önemli mi?

Screvy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, işlemcimin BIOS sürümü 3 sürüm eski. Güncellesem bir faydası olur mu? Performans açısından veya zararı olur mu? Sizce gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir problem yoksa risk almayıp yapılmaya da bilir. Bazen yapıldıktan sonra sorun yaşayanlar da oluyor. Güncellemeler her zaman kusursuz değil. Standart bir ev kullanıcısı başına iş açmak istemeyebilir.

Oyunlarda ekstra performans sağlar mı?

Sisteminde sorun varsa evet sağlar. Fakat yoksa sağlamaz. İlk mesajımda belirttim bunu. BIOS temeldir çünkü. GPU gibi değildir. Yeni sürücü gelince performans artacak diye bir kavram BIOS için kullanılmaz. Donanım gibi düşünmeyin. BIOS güncelleme işi daha farklı alana sahip.

Sisteminde sorun varsa evet sağlar. Fakat yoksa sağlamaz. İlk mesajımda belirttim bunu. BIOS temeldir çünkü. GPU gibi değildir. Yeni sürücü gelince performans artacak diye bir kavram BIOS için kullanılmaz. Donanım gibi düşünmeyin. BIOS güncelleme işi daha farklı alana sahip.

Ben sistemimden almam gereken performansı alamadığım için bugün derin bir araştırma yaptım. BIOS sürümü bunu etkiler mi sizce veya sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Anlıyorsanız bir el atsanız 2 gündür kafam allak bullak oldu çok fazla fikir ayrılığı var.

Ben sistemimden almam gereken performansı alamadığım için bugün derin bir araştırma yaptım. BIOS sürümü bunu etkiler mi sizce veya sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Anlıyorsanız bir el atsanız 2 gündür kafam allak bullak oldu çok fazla fikir ayrılığı var.

İçin rahat edecekse BIOS'u güncelle. Tatmin olmazsan sorunun ile ilgili konu açarsın.

BIOS güncelleştirmesi önemli, yapılmasını öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı