BIOS güncellemesi sırasında PC kapanırsa ne olur?

Jonsares

Kilopat
Daha fazla  
ASUS Prime B350M-K anakart için BIOS güncellemesi yapacaktım. İnternetten indirip USB olmadan direkt BIOS üzerinden kurulumu başlattım. Bir bar yüklendi sonra bir yazı çıktı. PC basinda degildim o an o yüzden okuyamadım sonra ekran siyah oldu herhalde BIOS başlamadı sanıp PC kapama dügmesine bastım meğerse o an fan vs. calisiyormus yani sadece ekran boşmuş düğmeye basmama rağmen kapanmadı. PC hala calisiyor ama ekran yok yaklasik 25 dakika oldu normal mi bu?

bios güncellemesi yaparken hiç ellememen lazımdı. Kapanması normaldir. Biosun puf olmuş olma ihtimali bile var.

Bios pili dediğiniz nedir riskli bir şey mi çıkarırken sisteme zarar vermekten korkuyorum
İnternete yazarsan resmini görür anlarsın anakartın üzerinde bulunuyor ve bios ayarlarının kaybolmaması için anakarta enerji veriyor. Bilgisayarı kapatıp fişini çektikten sonra birkaç dk. bekleyip çıkar herhangi bir zarar vermezsin.

Bios pili dediğiniz nedir riskli bir şey mi çıkarırken sisteme zarar vermekten korkuyorum

BIOS yüklenirken güç tuşuna basacak kadar cesaretin varsa pil sökmeyi de yaparsın elbet. Elini korkak alıştırma.

Yeni konular

Geri
Yukarı