BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

yasincilekk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarı bir kez açtım ve Gigabyte App Center vs. yükledim. App Center'i indirdikten sonra BIOS falan yazıyordu sanırım güncelleme yaptı. Güncelleme sonrası bilgisayarı kapattım ve bir sonraki sabah açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmediğini gördüm. Lütfen yardımcı olur musunuz? BIOS pilini bir süre çıkarıp bekledim ama hiçbir değişiklik olmadı. Anakartım Gigabyte GA AB350M DS3H V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik çekili iken bu iki pini kısa devre yaparak Clear CMOS yapın. Sistem yine de açılmaz ise servise gönderin anakartı.

412508

Onu da denedim ancak olmadı. Servise götüreceğim. Garanti dışı kalma gibi bir durum olur mu?

İyi yanından bakarsak tecrübe edinmiş oldum. 😅
Eğer ben bios ile ugraştım bilgisayar bidaha acılmadı dersen garanti dışı bırakabilirler. Sen benim dediğimi yap çünkü aynısı benim başıma geldi götürdüm dedim ki sabah uyandım bilgisayarı açmaya çalıştım ama açılmadı anakartı çıkarıp verdim servise yenisini gönderdiler. Yani servise verirken hiç biosu falan karıştırma bilgisayar açılmıyor de ben öyle yaptım alıp yenisini verdiler.

Peki app center olayını anlatayım mı?
Eğer ben bios ile ugraştım bilgisayar bidaha acılmadı dersen garanti dışı bırakabilirler. Sen benim dediğimi yap çünkü aynısı benim başıma geldi götürdüm dedim ki sabah uyandım bilgisayarı açmaya çalıştım ama açılmadı anakartı çıkarıp verdim servise yenisini gönderdiler. Yani servise verirken hiç biosu falan karıştırma bilgisayar açılmıyor de ben öyle yaptım alıp yenisini verdiler.

Kesinlikle @onur keskin arkadaşa katılıyorum. BIOS'u karıştırma garanti dışı derler. Sanki sorun bizden kaynaklı. Yapın şunu işte garanti içi, elektrik gidiyor BIOS güncellerken hoop gecmiş olsun garanti dışı kaldı anakart. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı