BIOS Güncellemesi Sonrası Mavi Ekran Hatası

mrtogz

Kilopat
Daha fazla  
BIOS güncelledikten sonra böyle hata alıyorum. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım?
b15d6c5c-ebea-4dc8-acef-ac70b0f8c273.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz UEFI kurulum yapılmamışsa ayarlarda CSM'i aktive edin. Ya da tam tersi. Bunlara ek olarak SATA controlcüsünü AHCI şeklinde kurulum yaptıysanız ayar IDE'ye dönmü olabilir. Ya da tam tersi.

Sisteminiz UEFI kurulum yapılmamışsa ayarlarda CSM'i aktive edin. Ya da tam tersi. Bunlara ek olarak SATA controlcüsünü AHCI şeklinde kurulum yaptıysanız ayar IDE'ye dönmü olabilir. Ya da tam tersi.
Tam olarak anlayamadım anakartım msi z170a gaming pro, pek anlamıyorım açık yazarsanız sevinirim

BIOS ayarlarına girip BOOT sekmesinde boot mode ya da benzeri sekmede UEFI ya da CSM yazıyor olacaktır. UEFI'yi CSM'ye değişin. Ya da bu seçenekler tam terstir. Onları değiştirin. Üstte ne yazdığımı anlamakta zorluk çekmişseniz belli ki BIOS ayarları yapmayı bilmiyorsunuz. Bu konuda tecrübeniz yok. Bu sebeple sormak istiyorum yeterli bilginiz yokken neden BIOS güncellemesi yaptınız? Önceden neden araştırmadınız diye soruyorum.

BIOS ayarlarına girip BOOT sekmesinde boot mode ya da benzeri sekmede UEFI ya da CSM yazıyor olacaktır. UEFI'yi CSM'ye değişin. Ya da bu seçenekler tam terstir. Onları değiştirin. Üstte ne yazdığımı anlamakta zorluk çekmişseniz belli ki BIOS ayarları yapmayı bilmiyorsunuz. Bu konuda tecrübeniz yok. Bu sebeple sormak istiyorum yeterli bilginiz yokken neden BIOS güncellemesi yaptınız? Önceden neden araştırmadınız diye soruyorum.
Msi kendi güncelleme yönergesini bakıp yükledim böyle bir hata alacağımı beklemiyordum windows 10 dan nefret ettim
Msi kendi güncelleme yönergesini bakıp yükledim böyle bir hata alacağımı beklemiyordum windows 10 dan nefret ettim
CSM diye bir şeu çıkmıyorda uefi var, win10 yüklü flashı takıp onarmaya çalışıyorum ama olmuyor

UEFI'yi legacy ye diğer adı CSM'e çevir. Sen bu sistemi formatlarken zaten UEFI kurmamışsın büyük ihtimal.
uefi kurmuştum yanlış hatırlamıyorsam
UEFI'yi legacy ye diğer adı CSM'e çevir. Sen bu sistemi formatlarken zaten UEFI kurmamışsın büyük ihtimal.
Şuan fartk ettim boot ekranında windows kurulu olduğu ssd görmüyordu, bende f11 boot seçeneğini denedim ve orda görünen ssd seçerek sorunsuzca açtım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı