BIOS güncellemesi sonrası Windows 10 lisansım iptal oldu

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 11 kullanıyordum ama sarmadığı için Windows 10' dün geri döndüm ve etkinleştirdim.
Bugün BIOS güncellemesi yaptım ve sonrasında Windows giriş şifresinin sıfırlanması gerektiğini söyledi sıfırladım.
Ardından ayarlardan bir değişiklik yapacaktım fakat etkinleştirme gerektiğini söyledi.
Yani anlayacağınız BIOS güncellemesi sonrası Windows 10 lisansım iptal oldu.
Araştırdım biraz ama galiba bendeki lisans anahtarını tek bir bilgisayarda kullanabiliyormuşuz fakat ben önceki Pegatron anakartlı sistemimde de bu anahtarı kullanıyordum şimdi ise yeni Gigabyte B660M DS3H anakartımda ilk kurulumda lisans anahtarını yazdığımda sorunsuz devam etti kurulum.
BIOS güncellemesi sonrasında ise donanım değişikliği diyor. E ama donanım değişikliği olsa 2 farklı anakartta zaten lisans etkinleştirildi BIOS güncelleyince hadi diyelim ki 3. bir cihazda olarak algıladı. E 2 cihaza izin veriyorsa 3 cihazada izin vermez mi? Sizce sorun tam olarak nedir? Tekrar format atıp kurulum yapayım mı?

Dosya Ekleri

• win etkin.png
    win etkin.png
    17 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Yakalanmış derken ne olacak yani şimdi ?
Ben microsoft hesabından tüm cihazları kaldırdım.
En iyisi yeni kurulum yapıp kurulum aşamasında lisans doğrulaması yapayım.
Lisansınız o bilgisayarla eşleniyor. Ben de online satın aldığım lisanslarda ne yaptıysam kurtaramadım. Eğer kutu ya da OEM satın aldığınız bir lisansınız varsa Microsoft ile iletişime geçip düzelttirebilirsiniz. Ama sanal satın aldığınız lisanslar zaten kırılmış kodlar olduğu için bir çareniz yok, yenisini almalısınız. Mesele kurulum değil, cihaz kimliği.

Lisansınız o bilgisayarla eşleniyor. Ben de Online satın aldığım lisanslarda ne yaptıysam kurtaramadım. Eğer kutu ya da OEM satın aldığınız bir lisansınız varsa Microsoft ile iletişime geçip düzelttirebilirsiniz. Ama sanal satın aldığınız lisanslar zaten kırılmış kodlar olduğu için bir çareniz yok, yenisini almalısınız. Mesele kurulum değil, cihaz kimliği.

Ustam açıkçası gerçeği söylemek gerekirse. Windows 10 ilk çıktığı zamanlar internete Windows 10 ürün anahtarı yazıp birkaç deneme sonrası beni yıllar boyunca götüren ürün anahtarımı bulmuştum. Abartmıyorum yüzlerce kez format atmışımdır Pegatron anakartıma o ürün anahtarı ile. Neyse belki ileride Pegatron anakartımı yine sistem toplarsam Windows sıkıntısı yok hiç olmazsa. :D

Geri
Yukarı