BIOS güncellemesi ve format sonrasında H610M-B sistem yavaşladı

KolsuzHamsi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB CL15 3000Mhz (dual)
SSD veya HDD modeli
Kingston kc
BIOS güncellemesi ve format sonrasında bilgisayarın aşırı yavaşlaması sorunu ile karşılaştım. Resmen 4. 5. nesil, HDD kullanıyor gibi bir açılış yavaşlığı ve sistem yavaşlığıyla karşılaştım. BIOS en güncel sürüm. Format ise en güncel Windows 11 Pro. Sorunu bir türlü çözemedim formattan ve BIOS güncellemesinden önce herhangi bir sorun yoktu. Format ve güncelleme öncesi açılış 10 sn'den şu an 1 dk'lara çıktı. MSI Pro H610M-B DDR4 anakart kullanıyorum.

Hocam BIOS üzerinde Fast Boot seçeneği oluyor Update sonrası kapanmış olabilir.

Ayrıca sormak istediğim 2 soru var.
Neden BIOS Update?
Neden Windows Pro versiyonu?

Hocam BIOS üzerinde Fast boot seçeneği oluyor Update sonrası kapanmış olabilir.

Ayrıca sormak istediğim 2 soru var.
Neden BIOS Update?
Neden Windows Pro versiyonu?

BIOS'u her zaman güncel tutmaya çalışırım ve Pro benim kullanım açısından daha sevdiğim bir arayüz. Sonrasında sorunu deneme yanılma yoluyla çözdüm MSI'ın bu anakartında M.2 2. portta SATA 1. portta gözüküyor ve BIOS içerisinde isimler yazmıyor. Ben sistemi HDD'ye kuruyormuşum. Asıl bilgisayarımda tek M.2 SSD kullandığım için daha önce karşılaşmadığım bir sorundu. Önce sistemsel bir sorun aradım ama daha sonra sorunu yakında aradım ve çözdüm. Ayrıca BIOS ve Pro serisi kullanmamda ne gibi eksiklikler yaşıyor olabilirim? Çünkü pek bir eksiklik hisssetmiyorum ben.

Geri
Yukarı