Çözüldü BIOS güncellenirken "BIOS is write protected" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baxsy01

Hectopat
Daha fazla  
Xeon destekli BIOS güncelerken "BIOS is write protected" hatası alıyorum.

Dosya Ekleri

• a.PNG
    a.PNG
    21,8 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dosyayı AMIBOOT.ROM olarak yeniden adlandırın, arka USB bağlantı noktasına bir USB bellek takın ve PC açılırken CTRL-HOME düğmelerini basılı tutun. HP logosu görünene/kaybolana kadar bu tuşa basın ve sonunda BIOS'u güncelleyecek olan AMI önyükleme bloğu kurtarma işlemini başlatılacak. Bu sayede BIOS güncellemesi yapabilmeniz lazım.

Bu arada PC açılırken Ctrl + F10 ve Ctrl + F11 tuşlarına art arda basarsanız BIOS'ta gelişmiş seçenekler açılıyor.
Dosyayı AMIBOOT.ROM olarak yeniden adlandırın, arka USB bağlantı noktasına bir USB bellek takın ve PC açılırken CTRL-Home düğmelerini basılı tutun. HP logosu görünene/kaybolana kadar bu tuşa basın ve sonunda BIOS'u güncelleyecek olan AMI önyükleme bloğu kurtarma işlemini başlatılacak. Bu sayede BIOS güncellemesi yapabilmeniz lazım.

bu arada PC açılırken CTRL + F10 ve CTRL + F11 tuşlarına art arda basarsanız BIOS'ta gelişmiş seçenekler açılıyor.

Dediğiniz işlemi yaptım daha önce ama bip sesleri geliyor ama yeniden başlamıyor bir türlü normarlde 4 bip sesinden sonra yeniden başlar ve BIOS güncellenir diyordu.
Gelişmiş seçenekleri denememiştim daha önce deneyip ileteceğim.

Dosyayı AMIBOOT.ROM olarak yeniden adlandırın, arka USB bağlantı noktasına bir USB bellek takın ve PC açılırken CTRL-Home düğmelerini basılı tutun. HP logosu görünene/kaybolana kadar bu tuşa basın ve sonunda BIOS'u güncelleyecek olan AMI önyükleme bloğu kurtarma işlemini başlatılacak. Bu sayede BIOS güncellemesi yapabilmeniz lazım.

bu arada PC açılırken CTRL + F10 ve CTRL + F11 tuşlarına art arda basarsanız BIOS'ta gelişmiş seçenekler açılıyor.

Windows 10 da Xeon işlemcileri kullanmak için belli ayarlar yapılması gerekiyor denilmişti BIOS'tan C1e ayarı gibi. Sizin dediğiniz gelişmiş BIOS'a girdiğimde bu ayarı gördüm ve kapattım birazdan işlemciyi takıp denerim buradan bilgilendiririm. İlginiz için teşekkürler iyi akşamlar.
CTRL + F11 + F12 ile gelişmiş BIOS ayarlarına girip 7.dk da dediği şeyler yaptım ve oldu.
Yardım eden herkese teşekkürler. Çözüm videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modlu BIOS olmadan yapıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı