BIOS güncellenirken strese giriyor musunuz?

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Bende oluyor. Yaşadığım yerde elektrikler ha gitti gidecek diye ödüm kopuyor. Bu yüzden kaç defa anakart gitti bilemem. En sonunda BIOS yazma aleti alacağım o olacak. Az önce yeni BIOS güncellemesi gelmiş AMD ComboPI 1.0.0.4. yüklerken acayip strese girdim sizinle de bu durumu paylaşayım dedim. Belki benim de yaşadığım durumu yaşayan vardır diye.

İlk BIOS güncellememde anakartı yaktım. Ondan dolayı bir korkum var fakat 2. yapışımda sıkıntı olmadı o yüzden daha rahatım. Her zaman bir korku var tabii ya bir şey olursa diye.

@.I.N.И.A. Görünüşe göre Intel kullanıyorsun. AMD tarafında bu güncellemeler nimet denilebilir. Boost hızları gerek all coreda gerek singleda artıyor AGESA güncellemelerinden sonra. 3800X ile 4.5'in ötesine geçmişler hatta teklide.

Korkmana gerek yok aslında. Problem olursa flashback yöntemiyle yükleyebilirsin. Şimdi fark ettim de MSI erken yayınlamış güncellemeyi, umarım stabildir.
MSI X570 Ace anakart kullanıyorum. Son yayınlanan BIOS sürümü ile bilgisayar sapıttı. Oyunlarda yağ gibi akan PC şimdi takılmalar yüzünden oynanmaz halde.

İlk güncellemem basitti. Programa çift tıkladım ve uyarıyı kabul ettim sonrasını kendisi yaptı. Ama fanları %100 hızla çalıştırdığı için 5 saniyelik ödüm koptu .D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı