BIOS güncellerken elektrik gitmesi garanti kapsamına girer mi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. BIOS güncellerken elektrik kesilip BIOS bozulduğunda ve bu durumdan dolayı anakart garantiye götürüldüğünde garanti kapsamında BIOS düzeltilir mi?

Merhaba arkadaşlar. BIOS güncellerken elektrik kesilip BIOS bozulduğunda ve bu durumdan dolayı anakart garantiye götürüldüğünde garanti kapsamında BIOS düzeltilir mi?

Hayır. Ancak anakartta BIOS flashback özelliği varsa düzeltebilirsiniz.

Hayır. Ancak anakartta BIOS flashback özelliği varsa düzeltebilirsiniz.
Öyle bir saçmalık mı olur? Elektriğin kesilmesi benim suçum değil ki? Niye servisler para alıyor?

Öyle bir saçmalık mı olur? Elektriğin kesilmesi benim suçum değil ki? Niye servisler para alıyor?

BIOS güncellemesinde bir sorun olması halinde sorumluluk kabul etmediklerini söylüyorlar sen de bunu bile bile yapıyorsun.

BIOS güncellemesinde bir sorun olması halinde sorumluluk kabul etmediklerini söylüyorlar sen de bunu bile bile yapıyorsun.
Her firma söylemiyor. Hatta çoğu firma bildiğim kadarıyla müşteri memnuniyeti odaklı gittiği için BIOS bozulmalarını ücretsiz olarak yapıyorlar. ASRock dışında sorumluluk kabul etmiyoruz diyen bir firma da görmedim şahsen.

Her firma söylemiyor. Hatta çoğu firma bildiğim kadarıyla müşteri memnuniyeti odaklı gittiği için BIOS bozulmalarını ücretsiz olarak yapıyorlar. ASRock dışında sorumluluk kabul etmiyoruz diyen bir firma da görmedim şahsen.

Eğer imzanızdaki anakart için bahsediyorsanız BIOS flashback özelliği var yani bir sorun olursa USB bellek ile BIOS'u düzeltebilirsiniz. Rehber için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer imzanızdaki anakart için bahsediyorsanız BIOS flashback özelliği var yani bir sorun olursa USB bellek ile BIOS'u düzeltebilirsiniz. Rehber için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten şu anda kullandığım anakart için elektrik kesintisi hiç sorun değil. Dediğiniz gibi Flash BIOS Button ile düzeltilebiliyor.

Ben bu soruyu genel bir soru olarak sordum. Kullandığım anakarta özel olarak sormadım. Yani MSI B450 Tomahawk MAX özeli için değil, genel olarak tüm anakartlar için bu soruyu sordum. :)

Zaten şu anda kullandığım anakart için elektrik kesintisi hiç sorun değil. Dediğiniz gibi flash BIOS button ile düzeltilebiliyor.

Ben bu soruyu genel bir soru olarak sordum. Kullandığım anakarta özel olarak sormadım. Yani MSI B450 Tomahawk Max özeli için değil, genel olarak tüm anakartlar için bu soruyu sordum. :)

Benim sorduğum firmalar sorumluluk kabul etmiyoruz dedi tabii bu firmalarda çok kaliteli değil ama.
Monster, Casper

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı