BIOS güncellerken elektrik kesilmesi şüphesi

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selam. Kullandığım anakart ASRock A320M HDV, kullandığım BIOS sürümü 3.00 ( 20/07/2017) ve anakartın sitesine baktığımda 6.20 ( 14/08/2020 ) sürümüne kadar yükseltilmiş ama ben hiçbir zaman BIOS güncellemedim ve güncellerken elektrik kesilir diye ciddi bir güven sarsıntım var. Olur da elektrik kesilir, önceden almam gereken önlem falan var mıdır? Şu anki kullandığım sürümün yedeğini alsam elektrik giderse tekrardan kullanabilme şansım olabilir mi?

Oturduğunuz ildeki planlı kesintileri gösteren site var ise bakabilirsiniz. Zaten max 5-6 dakikalık bir işlem, ben de korkuyordum fakat hemen oldu bitti :D

Oturduğunuz ildeki planlı kesintileri gösteren site var ise bakabilirsiniz. Zaten max 5-6 dakikalık bir işlem, ben de korkuyordum fakat hemen oldu bitti :D

Valla hocam 2014'ten beri oturduğum evde akşamları hiçbir zaman elektrik gitmedi, zaten bahtsız herifin tekiyim güncellerken pat diye elektrik giderse şaşmam.

Valla hocam 2014'ten beri oturduğum eve akşamları hiçbir zaman elektrik gitmedi, zaten bahtsız herifin tekiyim güncellerken pat diye elektrik giderse şaşmam.
O zaman pek sıkıntı olmaz bence hocam, yine de kendiniz bilirsiniz. Eğer kesilir diye korkuyorsanız ve şu anki sürümde bir sorun yoksa şu an olduğunuz sürümde kalsanız sıkıntı olmaz.

O zaman pek sıkıntı olmaz bence hocam, yine de kendiniz bilirsiniz. Eğer kesilir diye korkuyorsanız ve şu anki sürümde bir sorun yoksa şu an olduğunuz sürümde kalsanız sıkıntı olmaz.

Hocam zaten bi' tık zorunlu hissediyorum güncellemeye. kullandığım işlemci AMD Ryzen 3 2300x. 2018 yılında çıkmış bir işlemci lakin kullandığım anakartın BIOS sürümü şu anda 2017 olarak gözüküyor. Üstüne üstlük güncelleyeceğim sürümde altını çizdiğim yazıyı görünce mecbur hissediyorum güncellemek için.

3131.png

Hocam zaten bi' tık zorunlu hissediyorum güncellemeye. kullandığım işlemci AMD Ryzen 3 2300x. 2018 yılında çıkmış bir işlemci lakin kullandığım anakartın BIOS sürümü şu anda 2017 olarak gözüküyor. Üstüne üstlük güncelleyeceğim sürümde altını çizdiğim yazıyı görünce mecbur hissediyorum güncellemek için.

Eki Görüntüle 1491429
Yeni nesil dediği büyük ihtimalle 5000 serisi falandır. Yakın zamanda işlemci yükseltmeyecekseniz sıkıntı olmaz, eğer BIOS'ta kasma vs. var ise onlar vb. gider. Dediğinize göre elektrik gitme ihtimali düşük fakat yine de gitme ihtimali var. Arkadaşların dediği gibi maksimum 10 dakikalık bir işlem, büyük ihtimalle bir sorun olmaz.

Geri
Yukarı