BIOS içinde CPU ısınıyor

berkaytalaman

Femtopat
Daha fazla  
BIOS içerisinde fotoğraftaki gibi görünüyor. Termal macun ve temiz kurulum yaptım. BIOS içerisinden default olarak BIOS'u resetlemeye de çalıştım ama stabil bu şekilde. Yardımcı olursanız mutlu olurum. 4-5 gündür kafayı yemek üzereyim başında.

BIOS içerisinde fotoğraftaki gibi görünüyor termal macun ve temiz kurulum yaptım. BIOS içerisinden default olarak BIOS'u resetlemeye de çalıştım ama stabil bu şekilde yardımcı olursanız mutlu olurum 4-5 gündür kafayı yemek üzereyim başında.

Hayır dediği değerdeyse gerçekse gidip sucuğumu alıp gelicem az kaldı.

Dosya Ekleri

• IMG20220315002852.jpg
    IMG20220315002852.jpg
    182 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleme:
Bence siz sucuk falan pişirelecek ne varsa getirin hocam 😀Şaka bir yana yanlış gösteriyordur.BIOS güncellemesi varsa yapın kafayı sıyırmış olabilir.

Bence siz sucuk falan pişirelecek ne varsa getirin hocam 😀Şaka bir yana yanlış gösteriyordur.BIOS güncellemesi varsa yapın kafayı sıyırmış olabilir.
Bios olayına pek hakim değilim açıkçası bu gün bı servise götürmem mantıklı bir karar olur mu ? 4 gündür kafayı yedirtti bana anca buldum bı bios a gireyim diyince.
CPU voltajı 1.752v görünüyor.
Onu nasıl ayarlayabilirim yardımcı olur musunuz ? Birde bu voltaj ve sıcaklığa ne kadar dayanır CPU normalde kapanması gerekmiyor mu ?

Bios olayına pek hakim değilim açıkçası bu gün bı servise götürmem mantıklı bir karar olur mu ? 4 gündür kafayı yedirtti bana anca buldum bı bios a gireyim diyince.
Açıkçası benim de pek bilgim yok.Klasik önerilerden birini verdim. Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam doğru olmaz.Bilen birisi illa çıkar diye düşünüyorum.Ben uyuyacağım iyi geceler.

Açıkçası benim de pek bilgim yok.Klasik önerilerden birini verdim. Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam doğru olmaz.Bilen birisi illa çıkar diye düşünüyorum.Ben uyuyacağım iyi geceler.
İyi geceler teşekkür ederim yardımın için.
Siz BIOS'u varsayılan ayarlara kaydedin. Anakartı ikinci el aldıysanız ciddi OC yapılmış sanırım.

Hayır anakart hazır kasa uzerinde Casper'ın anakartı olması lazım ilk sahibiyim ofis için kullanıldı bilgisayar pek emin olmamakla beraber tahminimce BIOS yanlış gösteriyor sadece.

Yanlış gösteriyor da olabilir ama ne olur ne olmaz, aşırı voltaj var görünüyor.
Siz bir "default" ayarlara getirip kaydedin.
Bilgisayar yeniden başlayacak. O zaman duruma tekrar bakarsınız.
Haa, "default" yaptım demişsiniz.
Yalnız bu voltaj default değil.
Bir de fiziksel reset deneyin: Elektriği kesip statik elektriği boşaltın. Bios pilini çıkarıp tekrar takın.
Benim de 4. nesil hem de K işlemcim var. CPU voltage 1.085 şu an.
Siz o ekranda system performance ayarını "Performance"a getirmişsiniz sanırım. Onu "Normal"e getirip kaydedin.

Son düzenleme:
BIOS içerisinde fotoğraftaki gibi görünüyor. Termal macun ve temiz kurulum yaptım. BIOS içerisinden default olarak BIOS'u resetlemeye de çalıştım ama stabil bu şekilde. Yardımcı olursanız mutlu olurum. 4-5 gündür kafayı yemek üzereyim başında.

Hayır dediği değerdeyse gerçekse gidip sucuğumu alıp gelicem az kaldı.
eğer doğru gösteriyorsa kasanın işlemcinin üzerine gelen kısmında da ciddi sıcaklık olur bir bakın isterseniz.

eğer doğru gösteriyorsa kasanın işlemcinin üzerine gelen kısmında da ciddi sıcaklık olur bir bakın isterseniz.
Bilgisayarda 4-5 gündür ciddi bir problem var ilk açtığım anlarda da aynı saatlerce çalıştırdığımda da aynı performansı alıyorum. Hissedilir bir sıcaklık yok.
Yanlış gösteriyor da olabilir ama ne olur ne olmaz, aşırı voltaj var görünüyor.
Siz bir "default" ayarlara getirip kaydedin.
Bilgisayar yeniden başlayacak. O zaman duruma tekrar bakarsınız.
Haa, "default" yaptım demişsiniz.
Yalnız bu voltaj default değil.
Bir de fiziksel reset deneyin: Elektriği kesip statik elektriği boşaltın. Bios pilini çıkarıp tekrar takın.
Benim de 4. nesil hem de K işlemcim var. CPU voltage 1.085 şu an.
Siz o ekranda system performance ayarını "Performance"a getirmişsiniz sanırım. Onu "Normal"e getirip kaydedin.
Eğer 1.7 v +99 da çalışıyor olsaydı saatlerce pek çalışabilicegini sanmıyorum sistemin gece boyu yt da açık bir şekilde çalıştı bilgisayar. Açıkçası pek bir bilgim yok o yüzden soruyorum sizlere de. Temiz kurulum sonrasında zaten normal ayarlardaydı bir farkı olur mu diyerek performans moduna aldım aldıktan sonra değişmeyince bios ayarlara bir göz gezdirmek istedim orda bu manzarayla karşılaştım açıkçası gördükçe içim ısınıyor 😅.

Yeni konular

Geri
Yukarı