BIOS Menüsünde Gözüken HDD'yi Windows 10 Görmüyor

Tibrikci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Hendraheim
Daha fazla  
Merhabalar. Bu sabah dizüstü bilgisayarıma format attım. Format atarken ne olur ne olmaz diye yedeklerimi 1TB HDD içine depoladım. Dizüstü bilgisayarımı kapadım ve ardından ne olur ne olmaz yanlışlıkla onu da formatlarım diye HDD diski dikkatli bir şekilde yerinden çıkardım. Daha sonra sorunsuz bir şekilde 480GB SSD diskime başarılı bir şekilde Windows 10 kurulumu yaptım. Temel ayarlamalardan sonra bilgisayarı kapatıp dikkatli bir şekilde HDD diski yerine geri taktım. Bilgisayarı tekrar açtığımda disk yönetiminde ve aygıt yöneticisinde diskim gözükmüyordu. BIOS kontrolü yaptım ve diskim BIOS menüsünde gözüküyordu. Bir kaç kez kapatıp açtım ama değişen bir şey olmadı.

Aynı sorunu diski ilk aldığım ve taktığımda da yaşamıştım. Acaba diskte bir problem mi var diye düşünüp bilgisayarla beraber içindeki yeni aldığım 1TB HDD diski bir bilgisayarcıya götürdüm bana diskin çalıştığını söyledi. Bilgisayarı geri aldığımda sanki gerçekten de büyülü gibi çalıştığını gördüm. Neyi atlıyor olabilirim?

Not: Ayrıca Windows 10 çalışırken HDD olması gerektiği gibi ses de çıkarıyor. Yani çalışıyor.
Teşekkürler.

HDD: ST1000LM049

Güncelleme: Tekrar format atacak gibi disk biçimlendirme kısmına kadar geldim ve orada HDD doğru bir şekilde gözüküyordu. Formatlamadan çıktım ve tekrar Windows 10 başlatıldığında HDD gözüküyordu.

Belki bir çeşit bug olmuştur.

[KONU KİLİT]

Son düzenleme:

Geri
Yukarı