BIOS mu UEFI mi?

DenizkA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M5A97 R2.0 Anakart
GTX 750 Ti GPU
FX-6300 CPU
4+4 DDR3 1333MHz RAM
SSD yok HDD
Güncellemelere bakarken BIOS güncellememin 2014 yılında yapıldığını fark ettim. BIOS güncellemesini yapmadan UEFI mi yoksa BIOS mu kurmak gerektiğiyle ilgili kafam karıştı. Bu konuda bilgim yok hangisini kurmam gerektiğini, hangisinin daha iyi performans vereceğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
  • M5A97 R2.0 Anakart
  • GTX 750 Ti GPU
  • FX-6300 CPU
  • 4+4 DDR3 1333MHz RAM
  • SSD yok HDD

Güncellemelere bakarken BIOS güncellememin 2014 yılında yapıldığını fark ettim. BIOS güncellemesini yapmadan UEFI mi yoksa BIOS mu kurmak gerektiğiyle ilgili kafam karıştı. Bu konuda bilgim yok hangisini kurmam gerektiğini, hangisinin daha iyi performans vereceğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
  • M5A97 R2.0 Anakart
  • GTX 750 Ti GPU
  • FX-6300 CPU
  • 4+4 DDR3 1333MHz RAM
  • SSD yok HDD
Sürüm tam olarak kaç? Eğer son 2014 sürüm ise direkt son sürümü indirip sonra bios ekranından güncelleştirebilirsin. Ancak biraz daha eski ise mutlaka adım adım güncellemen daha doğru olacaktır.

Sürüm tam olarak kaç? Eğer son 2014 sürüm ise direkt son sürümü indirip sonra bios ekranından güncelleştirebilirsin. Ancak biraz daha eski ise mutlaka adım adım güncellemen daha doğru olacaktır.
Şu anki sürüm 2501, anakartın sitesinde son sürüm 2603 gözüküyor.

Direkt flash attıktan sonra gerisini BIOS halledecektir zaten. Eğer yapılmayan bir ayar varsa veya uyarı bakabilirsin. Ayrıca UEFI kurman daha doğru olur. Desteği varsa ki zaten UEFI olarak gelir. Bu işletim sistemi için geçerli.
Anladım, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı