Çözüldü BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

redoi

Femtopat
Daha fazla  
Selam, BIOS güncellemek istiyorum fakat DxDiag, CMD üzerinden anakartımı öğrenmeye çalıştığımda 'to be filled by o. E. M.' yazısını görüyorum.
Msinfo32'deki;
BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends ınc 2603, 12.02.2015
SMBIOS sürümü: 2.7
-
Temel kart üreticisi: ASUSTeK Computer ınc.
Temel kart ürünü: M5A97 EVO 2.0
Temel kart sürümü: Rev 1.xx

Durum böyleyken BIOS güncellemem mümkün mü?

Çözüm
Selam, BIOS güncellemek istiyorum fakat DxDiag, CMD üzerinden anakartımı öğrenmeye çalıştığımda 'to be filled by o. E. M.' yazısını görüyorum.
Msinfo32'deki;
-

Buradan indirip BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Ancak güncelleştirecek bir yenilik yok. Yani BIOS tarihi bayağı eski ancak zaten yenisi çıkmamış.
Msinfo32'deki;
-

Buradan indirip BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Ancak güncelleştirecek bir yenilik yok. Yani BIOS tarihi bayağı eski ancak zaten yenisi çıkmamış.

Çözüm
Hocam güncellemeyi hiç denemeyin. Çünkü zaten güncel şu anda. Sizin attığınız BIOS sürümüne bakacak olursa 2603 attığım ASUS sayfasında ise 2603. bu durumda uğraşmaya değecek bir durum yok.
MSConfig'de 12.02.2015 tarihli, sitede 27.03.2015, yani sitedeki daha güncel değil mi hocam? BIOS Güncellemek isteme sebebim belirli bir oyunda durduk yere pc kapanması, sebebi muhtemelen ısınma sorunundan kaynaklı, sorunu arattığımda bir arkadaş önceden BIOS güncelledikten sonra düzeldiğini yazmış. Bu yüzden ben de BIOS güncellemek istemiştim.

MSConfig'de 12.02.2015 tarihli, sitede 27.03.2015, yani sitedeki daha güncel değil mi hocam? BIOS güncellemek isteme sebebim belirli bir oyunda durduk yere PC kapanması, sebebi muhtemelen ısınma sorunundan kaynaklı, sorunu arattığımda bir arkadaş önceden BIOS güncelledikten sonra düzeldiğini yazmış. Bu yüzden ben de BIOS güncellemek istemiştim.

BIOS güncellemek her zaman önemlidir. Ancak biraz de riskli. Dikkat etmek lazım. Aslında kolay ama yapamayan arkadaşlar da oluyor. O yüzden masraf çıkarıyorlar. Evet sitedeki daha güncel ancak arasında pek fark yok. Yine de deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı