Çözüldü BIOS nasıl sıfırlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert1337

Hectopat
Merhabalar. MSI Z490 Gaming Plus anakart kullanıyorum BIOS sıfırlamak istiyorum ekran kartını çıkarmama veya anakartı kasadan çıkarmama gerek var mı? Yoksa sadece kasa camını açıp BIOS pilini çıkarıp sonra güç kaynağının tuşa basıp kapatıp sonra BIOS pilini geri takıp PSU güç tuşunu geri açacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ya şu BIOS pili çıkarmak kadar boş bir iş yok yemin ederim. Millete ne gereksiz işkence çektirmeyi seviyorsunuz.

Görseldeki kısımda iki tane pin var. İkisinin arasında bir tornavida ucunu değdir, bitti gitti. Yok pili sök, yok çay demle...

1642691815516.png
PC'yi güçten çekip BIOS pilini çıkarın. Ardından 10 dakika civarı bekleyin ne olur ne olmaz. Sonra BIOS pilini geri takıp PC'yi güce bağlayın.

Klavyeden Delete tusuna yada anakartınızın BIOS kısayol tusuna basarak Exit kısmından BIOS ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Eski ve herkesin bildiği yöntem ile BIOS pilini sökerek sıfırlayabilirsiniz.

En basit ve benim şiddetle tavsiye ettiğim yöntemle yani CLR CMOS yaparak da sıfırlayabilirsiniz.

Evet. Çıkardıktan sonra çıkarmadan önceki şeklinde takmanız gerekmektedir.

Yani şimdi bilgisayarı kapatacağım sonra güç kaynağının tuşundan kapatacağım yani kabloyu çekmeme gerek yok sonra kasa camını açıp BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip geri takıp güç kaynağı açıp bilgisayarı açacağım bitecek doğru mu?

@Mert1337 Her ihtimale karşı makineyi prizden çekmenizi öneririm. Onun dışında gerisi doğru. İsterseniz bir de cihazın açma düğmesine basın pil sökük ve bilgisayar prizden çekiliyken. İçinde enerji varsa gitmiş olur.

Ya şu BIOS pili çıkarmak kadar boş bir iş yok yemin ederim. Millete ne gereksiz işkence çektirmeyi seviyorsunuz.

Görseldeki kısımda iki tane pin var. İkisinin arasında bir tornavida ucunu değdir, bitti gitti. Yok pili sök, yok çay demle...

1642691815516.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1276107

Hocam dediginiz yeri bulamadım yardim eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı