BIOS Pili Değişimi Sonrası PC Açılmıyor

halogong

Kilopat
Daha fazla  
BIOS ayarları her kapatıp açmada resetlendiği için pili değiştirdim. Fakat PC açılmadı.

Anakartın üzerindeki ışıklar yanıyor ekran kartı dahil. Fakat güç tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor. HDD ledinin kırmızı ışığı az bir miktar yanıyor fakat güç LED'i hiç yanmıyor. Normalde mavi olarak sabit bir şekilde yanardı. Sorun neyde olabilir?

Arkadaşın dediği gibi pilsiz deneyin. Anakartın çalışması için bios piline ihtiyacı yok diye biliyorum sadece saat, tarih gibi şeyler kaybolur

BIOS ayarları her kapatıp açmada resetlendiği için pili değiştirdim. Fakat PC açılmadı.

Anakartın üzerindeki ışıklar yanıyor ekran kartı dahil. Fakat güç tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor. HDD ledinin kırmızı ışığı az bir miktar yanıyor fakat güç LED'i hiç yanmıyor. Normalde mavi olarak sabit bir şekilde yanardı. Sorun neyde olabilir?

Pilsiz deneyin sorun pilde olabilir.
Bilgisayarın fan sesleri geliyor mu?

Hocam güç tuşunun ledi yanmıyor ve çalışmıyor. Yani bilgisayarı açamıyorum.
Pilsiz denedim bir şey olmadı ama tekrar denerim. HDD ledi yanıyor fakat güç tuşununki yanmıyor.

Edit: pil değişirken anakart üzerinde 3mm lik kesik oluşmuş. Anakart bozulmuş büyük ihtimalle.
Anakart üzerindeki güç ışığı yanıyor. USB ise çalışmıyor. Kablosuz kulaklığı USB ye taktım şarj ışığı yanacak mı diye, yanmadı. Normalde yanardı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı