BIOS Pili Değişince Laptop Kasmaya Başladı

Raşit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen son 1 aydır laptopumun fanı çok soğuk üflüyordu ve laptop kapanmıyor. Saat de yanlış oluyordu. Bu sorunu çözmenin BIOS pili değiştirmek olduğunu öğrendim ve gerçekten de değişince oldu ama bu kez de kasmadığı oyunlarda kasmaya başladı. Tam 1 haftadır bu soruna bir cevap bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saati anlarım da performans konusu bambaşka birşey. BIOS ayarlarını kurcaladıysan defaulta alıp, sonra değiştirilmesi gereken birkaç ayar varsa düzeltirsin.
Güç ayarlarına da bak windows'da, güç tasarrufuna geçmişse tercihe göre dengeli ya da performansa al.

kardeşim bütün ayarlar performansa ayarlı zaten eskiden böyle olmuyordu şimdi neden böyle oluyor anlayamadım üstelik eskiden 2gb ram vardı şimdi 6 gb ama daha fazla kasıyor anlayamadım en düşük ayarlarda bile bazen donuyor :(

HDD kullanıyorsan güncel HDtune ile error ve health taraması yapabilirsin. Ama öncesinde kastığı anlarda görev yöneticisinden birkaç ekran görüntüsü atsan iyi olur. Ek olarak soğuk demişsin ama HWmonitor ekran görüntüsü de iyi olur.

kardeş formatladım pc yi ama benim hdd de bad sector vardı bi programla sildim sonra taradığımda hepsi yeşil çıktı.

HDD kullanıyorsan güncel HDtune ile error ve health taraması yapabilirsin. Ama öncesinde kastığı anlarda görev yöneticisinden birkaç ekran görüntüsü atsan iyi olur. Ek olarak soğuk demişsin ama HWmonitor ekran görüntüsü de iyi olur.

Belirttiğim şekilde tamamı gerekli, ek olarak download linki şeklinde yükleme, mesajın altında görünür şekilde olsunlar.

kardeşim ben dün bilgisayarcıya gittim harddisk arızalı dedi harddisk aldım yeni ama bu sorun hala devam ediyor.Önceden orta derece grafik ayarlarında kasmayan eurotruck2 şimdi low ayarlarda kasıyor yani şöyle kasma oluyor gidiyor bi yavaşlayıp bi hızlanıyor kafayı yiyeceğim daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. :(

Birde fan çok ısınıyor oysa daha dün termal macun sürdüm

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı