BIOS pilini çıkartıp taktıktan sonra bilgisayar harici ekran kartını görmüyor

Merto97

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle RAM arızası nedeniyle BIOS pilini çıkartıp takmam önerildi, yaptıktan sonra harici ekran kartına VGA girişini taktıktan sonra görüntü gelmiyor. Onboarda takınca görüntü alıyorum. İşin enteresan tarafı harici ekran kartı takılıyken de onboarddan görüntü alabiliyorum, yani bilgisayar harici ekran kartını görmüyor okumuyor. Ekran kartı arızası olsa daha önce başıma gelmişti, kart takılı iken onbaordan da görüntü alamıyordum. Yani ekran kartında bir şey yok. (Graphic Adapter'i PCI Express girişine aldım yine olmadı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı silgi ile ayaklarını nazikce silin. Bir de bazı anakart modellerinde 8 bacaklı entegre bulunur, ve bunlar vucut elektiği ile çarpılır ve arıza verir genrlde ASUS modelleri anakartlarda bulunur bu entegre RAM gibi kolayca değiştirile bilen bir yapıya sahiptir.

Ekran kartınızı silgi ile ayaklarını nazikce silin. Bir de bazı anakart modellerinde 8 bacaklı entegre bulunur, ve bunlar vucut elektiği ile çarpılır ve arıza verir genrlde ASUS modelleri anakartlarda bulunur bu entegre RAM gibi kolayca değiştirile bilen bir yapıya sahiptir.
Ben de ondan şüpheliyim statik elektrik muhabbeti ama nasıl yapabilirim onu bilmiyorum

Resimde gösterdiğim entegre aynı RAM gibi çekip kolayca cıkıyor, bir bilgisayarcıdan alıp yapabilirsin ben ögle yaptım, yabancı sitelerde araştırma sonucu anakarttan görüntü gelmesini engelleyen bir parca olduğunu fark ettim, 40 TL hallettim bilgisayar acılıyor fanlar dönüyor her şey stabil şekilde çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu sanırım senin sorununda bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210224_000557.jpg
    Screenshot_20210224_000557.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 92

Geri
Yukarı