BIOS POST yazıları yavaş yavaş yazılıyor

Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba geçen gün birisine GT210 sattım ekran kartı çalışıyordu. (Kendi bilgisayarıma taktım ürün sağlamdı hatta Furmark testi bile yaptm)
Alıcıya bu gün kargo ulaşmış. Ama bilgisayarına takınca BIOS POST ekranındaki yazılar yavaş yavaş yükleniyor ve öyle kalıyormuş. Eski ekran kartını takınca ya da onboard kullanınca hiç bir sorun olmadan sistem açılıyormuş.

Sorun ne olabilir?
Bu arada moderatör silmiş ama bu video da lazım.
Sorunun videosu

Son düzenleme:
??? siz bu karta GXT 1080 BIOS mu attınız neden açılışta Gtx1080 yazıyor? umarım 1080 diye adama gt210 kakalamamışsınızdır. VBIOS'tan dolayı.

??? siz bu karta GXT 1080 BIOS mu attınız neden açılışta Gtx1080 yazıyor? umarım 1080 diye adama gt210 kakalamamışsınızdır. VBIOS'tan dolayı.
Hayır öyle bir şey yok sadece ilk başta GT210 yazan yeri GTX 1080 diye yazdım zaten satarken bunu söyledim ki 50 TL ye 1080 satan yoktur piyasada.

Sattığınız arkadaşın sistemi çok kötü olabilir o zaman (gt 210'u bile kaldıramıyorsa) birkaç yabancı post gördüm hepsi sorunun daha düşük bir ekran kartı alınca geçtiğini söylediler. Arkaşta Penitum 3 ya da 4 falan var heralde :D

EDIT: Yabanacılarda gt210 kullanan ve bu sorunları yaşayan kişiler var gt9500 alınca çözmüş sorunu birisi.

Sattığınız arkadaşın sistemi çok kötü olabilir o zaman (gt 210'u bile kaldıramıyorsa) birkaç yabancı post gördüm hepsi sorunun daha düşük bir ekran kartı alınca geçtiğini söylediler. Arkaşta Penitum 3 ya da 4 falan var heralde :D

EDIT: Yabanacılarda gt210 kullanan ve bu sorunları yaşayan kişiler var gt9500 alınca çözmüş sorunu birisi.
1610815706131.png

Kartı G4560 işlemciye sahip sistemimde takıp kullandım sorun yok. Ondan önce de kardeşimin E5450 işlemciye sahip sistemine takılıydı onda da sorun yoktu.
Resimdeki sistem kartı alan alıcının sistemi.

Pentium D :/ dünyadaki ilk "çift" çekirdekli işlemcisi kendisi iki tane pentium 4'ün birleşimi ancak çalışması gerek çok garip. RAM'lerden dolayı da oluyor ancak sadece ekran kartını taktığında oluyorsa PSU'dan dolayı da olabilir. İki tane pentium 4 çok psu'yu tüketir gt210 çok tüketmez ancak sınırda olabilir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı