BIOS resetlemeden, ekrana görüntü gelmiyor.

sMug

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Bazooka B450M PRO-m2 v2
Ryzen 5 5600
PowerColor Red Devil RX6700 XT OC 12GB
2x8GB 3200MHz DDR4
1TB NVMe M.2 SSD / 2TB 7200RPM HDD
Aerocool AirHawk Duo ARGB 600W 80+
MSI Optix G27CQ4P 27" 165hz 1ms 2K
Merhabalar, öncelikle konuyu yanlış yere açmışsam affola,

Arkadaşlar olay aynen şu şekilde meydana geldi,

Dün youtube'da takılırken pc birden kapandı, açtığımda ekrana hiç bir görüntü gelmiyordu,
Kasayıda uzun zamandır temizlemediğimden ilk o iş ile giriştim, işlemcim haricinde tüm parçaları söküp taktım, hepsini iyice temizledim.

Daha sonra tekrar görüntü alamadığımda eski ekran kartımı(geforce8500gt) taktım ve görüntü almayı başartım, fakat o kart iyi olmadığından kendi ekran kartımı bir şekilde çalıştırmam gerekiyordu en son buna çözüm olarak bios pilini çıkartıp taktım ve sorunsuz kullandım pc yi.

Taaki bu sabah tekrar açmaya çalıştığımda yine aynı problem vardı, yine bios pili ile hallettim.

Sorunun kaynağı ne olabilir ilk ekran kartı olduğunu düşünmüştüm fakat bios resetledikten sonra bu sorun düzelince yazılımsal zannediyorum artık.

Bios vers. güncelledim, easy driver dan güncel chipset i kurdum.

PC deki son yazılımsal değişikliğimde ekran kartını güncellemek olmuştu bu yüzden olabilir diye düşünüp eski versiyona geri döndüm ama kâr etmedi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistememim :
intel Q6600 2,4Ghz (bu işleme kadar o.c ile 2,7 Ghz de kullanıyordum)
gigabyte ga-g31m-s2l
nVidia Geforce GTS 450 1GB GDDR5 128 BIT
4 GB 1066 Mhz DDR2 RAM
win 8.1 enterprise x64

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı