MSI Anakart BIOS Güncellerken Ekrana Görüntü Gelmiyor

• Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Ben yaklaşık bir buçuk hafta önce bir bilgisayar toplamıştım ve hiç BIOS güncellemedim yani kutudan çıktığı sürümle kullanıyordum. Fakat az önce güncellemeye karar verip Technopat'ın MSI M-Flash ile Anakart BIOS Güncelleme Rehberi videosunu takip ederek yaptım. M-Flash menüsüne girip USB belleğimi seçtim (FAT32 türünde ve içinde sadece BIOS dosyası var) ve ekrana "USB belleğinizi çıkarmayın, sistem 5 saniye sonra yeniden başlatılacak" gibi bir yazı geldi. Hiçbir tuşa basmadım fakat yeniden başladığında ekrana görüntü gelmedi. Yaklaşık iki dakika bekledim fakat gelmeyince bilgisayarı kapatım ekran kartını çıkardım ve monitörü anakartın HDMI girişine bağladım. Bilgisayarı geri açtım ve şuan hala görüntü yok. Neden böyle olduğunu anlamadım fakat nasıl çözerim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini söküp geri takın. Bende işe yaramıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios pilini söküp geri takın bende işe yaramıştı.
Pili sökmek aklıma geldi fakat ondan önce bilgisayarı tekrar açıp kapadım ve açtıktan 3-4 dk. sonra ekrana görüntü geldi BIOS güncelleniyor diye. Gerek kalmadı fakat öneriniz için sağolun. Olay geçtikten 2 dk. sonra konu açtım keşke biraz daha bekleseymişim. O panikle insan ne yapacağını şaşırıyor :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı