Çözüldü BIOS SATA SSD'yi görüyor ama Windows görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cloryyy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500
COLORFUL BATTLE-AX B550M-HD PRO V14
Asus ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC V2
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18
PNY CS2230 M280CS2230-500-RB M2
Gıgabyte GP-GSTFS31240GNTD 240gb Sata SSD
Bitfenix Helios HEL-300-KKG6P-3F 600W Mid Tower Kasa
SSD veya HDD modeli
PNY CS2230 M280CS2230-500 + Gigabyte 240 GB Sata
Anakart
COLORFUL BATTLE-AX B550M-HD PRO V14
Merhaba, 5 gün önce hazır sistem aldım ve eski bilgisayarımdaki SATA SSD'yi taktım BIOS SATA SSD'yi görüyordu ama Windows SATA SSD'yi görmüyor. Bu sorunu hala çözemedim.

Çözüm
Hocam SATA SSD'de Windows vardı ben zaten ilk SATA SSD'deki Windows'u kullanacaktım BIOS'tan bootu SATA SSD'i yaptım ve saveleyip yeniden başlattım ve 2 sorun karşıma çıktı 1. sorun siyah ekran ve çizgi vardı 2. sorun sadece siyah ekran vardı ve bunları da çözemedim.
SSD için firmware güncellemesi var mı hocam? ChatGPT güncelle dedi 🙂
Merhaba, 5 gün önce hazır sistem aldım ve eski bilgisayarımdaki SATA SSD'yi taktım BIOS SATA SSD'yi görüyordu ama Windows SATA SSD'yi görmüyor. Bu sorunu hala çözemedim.
Diski biçimlendirdiniz mi? Disk yönetiminde bulunuyor mu diye kontrol edin.

Dosya Ekleri

• disköynetimi.PNG
    disköynetimi.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 27
İlginç. Kablosu takılı mı? Kablosunu çıkartıp yeniden takmayı deneyin.

Denedim SATA 1 SATA 2 SATA 3 kablolarını taktım SATA Power kablosunuda taktım değiştirdim ve yine gözükmedi.

Denedim SATA 1 SATA 2 SATA 3 kablolarını taktım SATA Power kablosunuda taktım değiştirdim ve yine gözükmedi.
Diskin hasarsız olduğuna emin misiniz? Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz ;

Diskin hasarsız olduğuna emin misiniz? Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz;

Diskin hasarsız olduğuna eminim çünkü yeni PC'ye takmadan önce eski PCI'mde Hard Disk Sentinel programında sağlığı %96 gözüküyordu daha geçen sene almıştım SATA SSD'yi.

Diskin hasarsız olduğuna eminim çünkü yeni PC'ye takmadan önce eski PCI'mde Hard Disk Sentinel programında sağlığı %96 gözüküyordu daha geçen sene almıştım SATA SSD'yi.
Yani eski bilgisayarda çalışıyor ve yeni bilgisayarda çalışmıyor mu? Garip. Bilgisayarcıya götürün bence.

Yani eski bilgisayarda çalışıyor ve yeni bilgisayarda çalışmıyor mu? Garip. Bilgisayarcıya götürün bence.

Olduğum ilçede bilgisayarcı bulunmuyor en yakın bilgisayarcı için ilçe değiştirmem gerekiyor bu da yarım saat civarı ve bilgisayrcılara pek de güvenmiyorum.

Geri
Yukarı