BIOS şifresi unutulursa ne olur?

TheParadox

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Lenovo Ideapad Gaming 3 yeni bir laptop satın aldım. Bilgisayara güvenlik amaçlı açılışta BIOS şifre koruması ekledim ancak sanırsam art arda yanlış denemeler vs. yapılırsa erişim kısıtlanıyor. Şifrenin olur da çok kez yanlış girilmesi halinde bilgisayar servislik duruma gelir mi ve BIOS şifresi kullanılmasını önerir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Lenovo Ideapad Gaming 3 yeni bir laptop satın aldım. Bilgisayara güvenlik amaçlı açılışta BIOS şifre koruması ekledim ancak sanırsam art arda yanlış denemeler vs. yapılırsa erişim kısıtlanıyor. Şifrenin olur da çok kez yanlış girilmesi halinde bilgisayar servislik duruma gelir mi ve BIOS şifresi kullanılmasını önerir misiniz?

Gerek yok.

Merhaba arkadaşlar. Lenovo IdeaPad Gaming 3 yeni bir laptop satın aldım. Bilgisayara güvenlik amaçlı açılışta BIOS şifre koruması ekledim ancak sanırsam art arda yanlış denemeler vs. yapılırsa erişim kısıtlanıyor. Şifrenin olur da çok kez yanlış girilmesi halinde bilgisayar servislik duruma gelir mi ve BIOS şifresi kullanılmasını önerir misiniz?

İçini açıp BIOS pilini söküp çıkarırsanız BIOS (ve haliyle şifre de) sıfırlanıcaktır.

Merhaba
Lenovo cihazlarında güvenliği ön planda tutuyor yeni nesil laptoplar BIOS şifresi sıfırlanmıyor arka kapı şifresi de yok bu yüzden servise göndermeniz gerekiyor eğer dışarıda yaptırılırsa ucuz yollu bir yol olabilir ama böyle sıkıntıları olur BIOS içindeki seri numarası vs. yok olur.
Eğer kullanacağınız yer ev gibi bir yerse önermiyorum yanınızda bir yerlere dışarıda geziyorsanız olabilir normal kullanımda Windows şifresi yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı