BIOS şifresini bilmemek

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, benim bilgisayarım bozulmuştu ve tamirciye götürmüştüm, HDD değişmişti ondan mı bilmiyorum ama sonra BIOS’a girerken şifre istedi, bunu bir tamirciye verip şifresini kırmasını istediğimizde ise o da kıramadı. İçini açıp bir şey yapamam o yüzden hata kodu vermesini bekledim ama fotoğraftaki uyarıyı verdi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

521C9639-86C8-49D0-A49B-9C9093F9A9D9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, benim bilgisayarım bozulmuştu ve tamirciye götürmüştüm, HDD değişmişti ondan mı bilmiyorum ama sonra BIOS’a girerken şifre istedi, bunu bir tamirciye verip şifresini kırmasını istediğimizde ise o da kıramadı. İçini açıp bir şey yapamam o yüzden hata kodu vermesini bekledim ama fotoğraftaki uyarıyı verdi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 630516
BIOS sıfırlama yöntemlerini deneyin.Yoksa giriş yapamazsınız,format atacaksanız BIOS'a giriş yapmanıza gerek yok.İçini açman gerektiğinde açacaksın kullanmak istiyorsan.

Hocam bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini söküp 3 dakika bekleyin. Sonra tekrar takın. Açıp deneyin. Olmazsa biliyorsanız CMOS reset yapın. Bu işlem içinde tamamen kapalı olup fişten çekmeniz gerekir.

Anakartınızdan BIOS pilini 30 saniyeliğine çıkartın ve geri takın. YouTube'da bununla ilgili videolar var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnşallah laptop kullanmıyorsundur.

Eki Görüntüle 630516
Servisten başka çaren yok maalesef.

Bir uygulama ile CMOS hatası verdirtmeyi denedim ama yeniden başlamadı, işe yaramadı, laptop sökme ihtimalim de yok. Amacım Secure Boot kapatıp macOS kurmak. İsterseniz hatanın fotoğrafını atabilirim.

Tamirci kendisi koymuş olabilir mi ? HDD değişti demişsiniz belki sistemi kurarken BIOS Secure gerektirdiğinden şifre koymuştur. Tamirciye sorun bir ihtimal.

Bir uygulama ile CMOS hatası verdirtmeyi denedim ama yeniden başlamadı, işe yaramadı, laptop sökme ihtimalim de yok. Amacım Secure Boot kapatıp macOS kurmak. İsterseniz hatanın fotoğrafını atabilirim.
Kesinlikle servise gitmesi lazım. Technopat YouTube'de de FreeDOS Bilgisayara Windows kurma videosunda söyleniyor.

Geri
Yukarı