BIOS son sürüme mi güncellenmeli?

revo61

Kilopat
Son BIOS güncellemesini yüklediğim zaman önceki BIOS güncellemelerini de yüklemiş mi oluyorum yoksa eskiden yeniye sıra sıra mı güncellemeliyim? Çünkü baktığım zaman son yayınlanan sürüm benim yaşadığım sorunla alakalı bir güncelleme değil ancak ondan önce yayınlanan sürüm benim sorunumla ilgili bir çözüm olabilir.

Evet son sürüm tüm düzeltmeleri vb. içinde barındırır, barındırmaması gibi bir durum söz konusu değil. Bu nedenle direkt olarak en son sürüme güncelleme yaparsanız diğer güncellemeleri de edinmiş olursunuz.

Son sürüme güncellemeniz yeterli olur fakat anakart üreticisi sürümlerde herhangi bir uyarı belirtebiliyor. BIOS sayfasından güncellemelere göz atın bir uyarı var mı? Ya da tam anakart modelini belirtin.

MSI B350M Gaming Pro model anakartım. En son 1 yıl kadar önce güncelleme yapmıştım kontrol edebilir misiniz?

7A39v2NM Beta versiyon çıkmış en son. Ryzen 3000 bir işlemci kullanmayacaksanız 7A39v2K versiyonuna geçmenizi öneririm. İlerde tam versiyonlarda tekrar güncellersiniz.

Son BIOS güncellemesini yüklediğim zaman önceki BIOS güncellemelerini de yüklemiş mi oluyorum yoksa eskiden yeniye sıra sıra mı güncellemeliyim? Çünkü baktığım zaman son yayınlanan sürüm benim yaşadığım sorunla alakalı bir güncelleme değil ancak ondan önce yayınlanan sürüm benim sorunumla ilgili bir çözüm olabilir.

Kendi ana kartımda direkt son BIOS'u yükleyemiyorum. Öncelikle özellikle bertilen BIOS sürümünü ardından son sürümü yüklemem gerekiyor. Bu tür noktalara dikkat edin.

X570 hariç bir AM4 anakart ve 3000 serisi hariç bir CPU kullanıyorsanız (örneğin B450+Ryzen 2600)
Haziran 2019 ve öncesi BIOS ları kullanmanızı öneririm. Yani 3000 serisi CPU'lar için çıkan BIOS'lardan öncekiler. Yeni BİOS lar sıkıntılı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı