BIOS, SSD'yi görmüyor

Yigit3ren

Picopat
Daha fazla  
RAM
Goodram 16 gb 3600Mhz
SSD veya HDD modeli
goodram px500 512 gb
Ekran kartı
TUF GAMİNG 1660 SUPER OC
Anakart
asus h610m-r
İşlemci
i3 12100f
Merhaba. Bilgisayarıma Forza Horizon 5 indirirken bir anda kapandi ve açarken BIOS'a atmaya basladi. F10 atmama rağmen BIOS'a gidiyor ve SSD'yi görmüyor. SSD'de normalde kırmızı ışık yanmasi gerek ama bilgisayarı aç kapa yaptıktan sonra o ışık da gitti ve gelmedi. Yardımcı olur musunuz?

Yüksek ihtimalle SSD bozuldu. Ben de oyun oynarken durduk yere gitmişti 3 aylık Samsung 860 EVO. Garantiye göndermeni öneririm eğer garantisi varsa. Bozuk olduğundan tam emin olmak için bu SSD'yi başka bir bilgisayara takıp bilgisayarın görmemesi gerekiyor.

Yüksek ihtimalle SSD bozuldu. Ben de oyun oynarken durduk yere gitmişti 3 aylık Samsung 860 EVO. Garantiye göndermeni öneririm eğer garantisi varsa. Bozuk olduğundan tam emin olmak için bu SSD'yi başka bir bilgisayara takıp bilgisayarın görmemesi gerekiyor.
İtopyadan almıştım sistemi onun müşteri hizmetlerini aramam mi gerek.

Hocam, eğer SSD; NVMe protokolündeyse sistemde bulunan SATA disklerin çıkarılıp tekrar denenmesi, SATA SSD ise muhtemel SSD bozukluğu veya port arızası teşhisi koyuyorum. Port arızası benim bir kere başıma gelmişti, bir NVMe SSD takarken gelmişti lakin bunlar yaşanabiliyor. Ayrıca bazen BIOS+me güncelleştirmeleri yapmak BIOS'da gözlemlenen hataları, eksiklikleri, genel bilgisayar performansı ve güvenliğini arttırır. Lakin burada sorumluluk kabul etmem çünkü doğru dosya bulup bunu BIOS çipini yazdırmak bir hayli riskli bir iş. İnternette birkaç araştırmayla ben zamanında işin içinde çıktım.

Geri
Yukarı