Çözüldü BIOS SSD'yi görüyor ancak PC görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phobosmus

Decapat
Merhaba, 2 gün önce format atmak için Rufus'la ISO'yu flasha yazdırdım. Normal format atma adımlarımı uygulayarak Windows'u kura bastım hata olarak: Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı dedi, başka yöntemle sıfırlarken yanlışlıkla format USB'sini de biçimlendirdim ve windowsuda biçimlendirmiştim o an öle kaldım. Farklı USB hazırladım ama bu seferde SSD'yi görmedi BIOS'tan kontrol ettiğimde SSD gözüküyor. Ama formatta ve normal başlatırken SSD'yi görmüyor.

İşletim sistemi: Artık yok :/ uzun ve sıkıcı yazmış olabilirim ama lütfen biliyorsanız yardım edin. (SSD'yi takıp çıkarttım, PC açılırken SSD yeşil ışığı veriyor bozulmadığını düşünüyorum)

Çözüm
List vol yazdığımda SSD gözükmüyor.

List disk yazdığımda SSD mi görebiliyorum select disk 0 yazdam sorum olur mu?
SSD disk 0 olarak görünüyorsa, select disk 0 yaz. disk 1 ise select disk 1 yaz.
Daha sonra alttaki komutları yazarak devam et;
clean
create partition primary
format quick fs=ntfs
active
assign
Merhaba, 2 gün önce format atmak için Rufus'la ISO'yu flasha yazdırdım. Normal format atma adımlarımı uygulayarak Windows'u kura bastım hata olarak: Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı dedi, başka yöntemle sıfırlarken yanlışlıkla format USB'sini de biçimlendirdim ve windowsuda biçimlendirmiştim o an öle kaldım. Farklı USB hazırladım ama bu seferde SSD'yi görmedi BIOS'tan kontrol ettiğimde SSD gözüküyor. Ama formatta ve normal başlatırken SSD'yi görmüyor.

İşletim sistemi: Artık yok :/ uzun ve sıkıcı yazmış olabilirim ama lütfen biliyorsanız yardım edin. (SSD'yi takıp çıkarttım, PC açılırken SSD yeşil ışığı veriyor bozulmadığını düşünüyorum)
Farklı bilgisayarda düzeltip tekrar bağlamak en güzel sonuç olur bence. Veya portable windows açıp disk yönetiminden bir bakın.

Format ekranında komut istemini başlatıp (shift+f10),
diskpart
list disk
sel disk 0 (0 yerine diskin numarası hangisiyse onu yaz.)
clean
Bunu yaptıktan sonra disk silinmiş olacak. Sonra kapatıp formata devam et. Format ekranında diskin ayrılmamış alan olarak gözükecek. Buna tıklayıp yeni birim oluştur. Daha sonra formata devam et.

Format ekranında komut istemini başlatıp (Shift+F10),
diskpart.
list disk.
sel disk 0 (0 yerine diskin numarası hangisiyse onu yaz.)
clean
Bunu yaptıktan sonra disk silinmiş olacak. Sonra kapatıp formata devam et. Format ekranında diskin ayrılmamış alan olarak gözükecek. Buna tıklayıp yeni birim oluştur. Daha sonra formata devam et.

Tamda bu sebepten bu duruma düştüm, sonra formata devam etmeye çalıştım ancak hiçbir aygıt bulunaması hatasını aldığım için kaldım. Büyük ihtimalle bu sebepten görmüyor ama formata da devam edemiyorum.

Tamda bu sebepten bu duruma düştüm, sonra formata devam etmeye çalıştım ancak hiçbir aygıt bulunaması hatasını aldığım için kaldım. Büyük ihtimalle bu sebepten görmüyor ama formata da devam edemiyorum.
Format ekranı şu an geliyor mu? Geliyorsa birde altta verdiğim komutları dene.
diskpart
list volume
select vol 0 (0 yerine kendi diskinin numarasını yaz.)
clean
create partition primary
format quick fs=ntfs
active
assign

Yeni konular

Geri
Yukarı