BIOS süreniz ve bilgisayar açılışınız kaç saniye sürüyor?

cleancoder

Kilopat
Birkaç gündür BIOS ve açılış süremi optimize etmeye çalışıyorum. Sizlerinde açılış sürelerinizi merak ettim, ortak bilgi oluşturmak ve fikir alışverişi yapmak için paylaşırsanız sevinirim.

Görev Yöneticisi > Başlangıç sekmesi kısmından son BIOS sürenizi görebilirsiniz, işlemci, anakart ve ram bilginizle beraber paylaşın lütfen :) Bu arada laptoplar OEM anakart olduğu için 3-4 sn olması doğal, asıl olay masaüstü PC'lerde.

Ben 3700X, X470 Gaming Pro Carbon ve 16GB 3200Mhz RAM kullanıyorum, BIOS sürem 12 sn, güç tuşuna basmamdan masaüstüne gelmem 15 saniye sürüyor.

biostime.jpg

Son düzenleme:
Birkaç gündür BIOS ve açılış süremi optimize etmeye çalışıyorum. Sizlerinde açılış sürelerinizi merak ettim, ortak bilgi oluşturmak ve fikir alışverişi yapmak için paylaşırsanız sevinirim.

Görev Yöneticisi > Başlangıç sekmesi kısmından son BIOS sürenizi görebilirsiniz, işlemci, anakart ve ram bilginizle beraber paylaşın lütfen :)

Ben 3700X, X470 Gaming Pro Carbon ve 16GB 3200Mhz RAM kullanıyorum, BIOS sürem 12 sn, güç tuşuna basmamdan masaüstüne gelmem 15 saniye sürüyor.

Eki Görüntüle 510720
Bios saniyeme hiç bakmadım ama bilgisayarımın açılması 1.5 dakikayı buluyor :D.

Sistemim Toshiba Satellite P50-B-116, son BIOS zamanı 2,3 saniye. 14.12.2019 tarihinde 1,8 saniye imiş. Bugünkü fotoğraf altta.

Son BIOS Zamanı 07.03.2020.png

Bilgisayarın açılması, düğmeye basmamdan masaüstüne gelmesi yaklaşık 10 saniye sürüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı