BIOS üzerinden işlemci overclock yapmak

Baktım da 2666 MHz RAM değeri maksimum yazıyor. B450 SH2 için. RAM'ler için 3000 MHz sizin önereceğiniz anakart var mı? Çok abartı fiyat olmazsa sevinirim.

Attığım anakart BIOS olarak son sürüm olduğu için 5.nesil Ryzen işlemcileri destekliyor ve 3600MHz RAM desteği ve M.2 SSD desteği var.
Nerede yazıyor? B450M S2H, 3600 MHz'e kadar destekliyor.

Düz S2H alacağına aynı fiyatta bulunan S2H V2 alması daha iyi olur.

Attığım anakart BIOS olarak son sürüm olduğu için 5.nesil Ryzen işlemcileri destekliyor ve 3600MHz RAM desteği ve M.2 SSD desteği var.

Düz S2H alacağına aynı fiyatta bulunan S2H V2 alması daha iyi olur.

Ben düz S2H olana bakmıştım. Bu daha iyi oldu. Teşekkürler. Umarım anakartı söküp yeni alacağım anakarta sorunsuzca montajı yaparım. Bunun için herhangi PC tamircisine gitmek istemiyorum.

Ben düz S2H olana bakmıştım. Bu daha iyi oldu. Teşekkürler. Umarım anakartı söküp yeni alacağım anakarta sorunsuzca montajı yaparım. Bunun için herhangi PC tamircisine gitmek istemiyorum.

Anakart montajı yapmak gayet kolay hocam endişelenmeyin. Ben de ilk seferimde çok zorlanmıştım :D.

Elimde ki A320 m Pro Max anakartı 2.el ne kadara satayım? Garantisi devam ediyor. Kutulu ürün.

Anakartı alınca arada ki ödeyeceğim ücret az olsun istiyorum.

Dediğiniz anakartı alana kadar, elimde ki mevcut anakarttan 4.2 GHz çıkarıp kullansam sorun olur mu? Yoksa 3.6 GHz de mi bırakayım? @Chitoge Kirisaki @Umut 77.

Anakartın A320 chipsetliydi değil mi? Öyleyse anakart OC desteklemiyor zaten. Yapsan bile chipseti ısınacağı için anakarta büyük zarar verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı