MSI Afterburner üzerinden overclock yapmak

Emix0

Centipat
Daha fazla  
İyi günler ekran kartıma overclock yapmak istiyorum sağlıklı bir şekilde ama daha önce hiç böyle bir deneyimim olmadı.
Sormak istediğim sorular şu şekilde:
İzlediğim videolarda benimle aynı ekran kartları Power limiti %100'ün üstüne çıkarabilirken ben çıkaramıyorum neden olur?
Core clock ve Memory clock u neye göre ayarlamalıyım?
MHz değerlerim base ve Boost değerlerinin üzerinde dolanıyor normal mi?
PC özellikleri: GTX1650, Ryzen 5 2600, 8x2 3200MHz RAM, MSI B450 Gaming Plus Max anakart.
Bir de konudan alakasız BIOS menüsünden Game Boost aktif edince bilgisayar bir süre sonra kendini kapatıyor nasıl düzeltebilirim?

1702806632066.png

1702806652888.png

Bellek hızını artırmanıza pek gerek yok, Core clock 50'şer 50'şer artırılıp voltaj yeterli mi ve sıcaklık normal mi kontrol ede ede çıkabilirsiniz. Şahsen yapmanızı tavsiye etmem GTX 1650 ile fazla FPS artışı elde edemezsiniz, kart boşuna daha fazla ısınır ve fanlarınız daha fazla döner.

Bellek hızını artırmanıza pek gerek yok, Core clock 50'şer 50'şer artırılıp voltaj yeterli mi ve sıcaklık normal mi kontrol ede ede çıkabilirsiniz. Şahsen yapmanızı tavsiye etmem GTX 1650 ile fazla FPS artışı elde edemezsiniz, kart boşuna daha fazla ısınır ve fanlarınız daha fazla döner.

Aksine 1650 Super ile Core clocktan ziyade mem clock arttirdigim zaman FPS ciddi artıyor base ayarda 60 iken o.c ile 72 oluyor.

128 Bit ekran kartı nasıl gerek yok. Ki istesede voltaj artıramaz Turing ekran kartlarında voltaj kontrolü olmadığı için. Ayrıca 50 50 fazla. Her clock stepinde bir test edilmeli 15 15 yani.

İyi günler ekran kartıma overclock yapmak istiyorum sağlıklı bir şekilde ama daha önce hiç böyle bir deneyimim olmadı.
Sormak istediğim sorular şu şekilde:
İzlediğim videolarda benimle aynı ekran kartları Power limiti %100'ün üstüne çıkarabilirken ben çıkaramıyorum neden olur?
Core clock ve Memory clock u neye göre ayarlamalıyım?
MHz değerlerim base ve Boost değerlerinin üzerinde dolanıyor normal mi?
PC özellikleri: GTX1650, Ryzen 5 2600, 8x2 3200MHz RAM, MSI B450 Gaming Plus Max anakart.
Bir de konudan alakasız BIOS menüsünden Game Boost aktif edince bilgisayar bir süre sonra kendini kapatıyor nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 2055600

Eki Görüntüle 2055601
BIOS limiti o kadar. Daha fazla power limit BIOS flashlaman ya da shunt mod yapman gerek.

Aksine 1650 Super ile Core clocktan ziyade mem clock arttirdigim zaman FPS ciddi artıyor base ayarda 60 iken o.c ile 72 oluyor.

Kaç kaç ve neye göre arttırmalıyım neye göre durmalıyım?

128 bit ekran kartı nasıl gerek yok. Ki istesede voltaj artıramaz Turing ekran kartlarında voltaj kontrolü olmadığı için. Ayrıca 50 50 fazla. Her clock stepinde bir test edilmeli 15 15 yani.

BIOS limiti o kadar. Daha fazla Power limit BIOS flashlaman ya da shunt mod yapman gerek.

Sizce yapmalı mıyım güvenlimi?

Kaç kaç ve neye göre arttırmalıyım neye göre durmalıyım?

Sizce yapmalı mıyım güvenlimi?
Bellek 50 50 Core 15 15. Benchmark skorlarında düşüş yada artifact görene kadar devam et.

Neden güvenli olmasın ki. Sırf siz kartları bozduğunuzu düşünmeyin diye voltaj kontrolünü kaldırdı Nvidia.

Geri
Yukarı