Çözüldü BIOS Update sonrası DK2018NT (4G8r6EA) laptop brick oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

madenci8080

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Daha bugün ulaştı elime, garantiye nereden ulaşır ve yollarım? Ayrıca ücretsiz yaparlar mı?

Çözüm
1- dosyayı indirin: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
2- ZIP dosyanızı herhangi USB içerisine olduğu gibi çıkartın (klasör içine değil)
3- PC'nize takın.
4- bekleyin.
5- failed deyince enterlayın Windows gelecek.
6- :)

Eğer cihazınız DK2018 değil de ınsyde BIOS kullanan yakın nesil bir farklı cihaz ise:
1- HP sürücülerinden o modele uygun bir BIOS sürümünü indirin (tercihen en yenisi)
2- ZIP'ten flasha attığınız her şeyi müdahale etmek üzere yeni bir klasöre alın.
3- ana klasördeki,
Hevlett-Packard → BIOS → current → içindeki BIOS binlerinin hepsini silin.
Ardından:
HP → BIOS → current → içindeki BIOS binlerinin hepsini silin.
4- şimdi flashınıza orijinal BIOS yazılımı ile recovery yazdırın.
5- müdahale etmek üzere açtığınız yeni klasöre orijinal model BIOS dosyalarını atın.
Hevlett-Packard → current → orijinal BIOS binlerini buraya kopyalayın.
Ayrıca:
HP → BIOS → current → orijinal binlerini buraya kopyalayın.
7- flashtaki orijinal dosyaları silip, müdahale ettiğiniz klasörün içindekileri flasha kopyalayın.
8- PC'ye flashı takın.
9- bekleyin.
10- failed deyince enterlayın Windows gelecek.
11- :)

Not: BIOS recovery dosyalarının EFI dosyalarına bizzat kendim müdahale etmek zorunda kaldım çünkü HP'nin sunduğu dosyalar tamamen çöptü. 3.cü kullanıcının böyle bir çabaya girmesi üzücü.
Konuyu lütfen çözüldü olarak işaretleyip, çözümümü ana mesaja tutturunuz. Teşekkürler.
Evde yapabilecegin fazla bir şey yok gibi spı programlayiciya ihtiyacin var. Servise gonder kucuk bir miktara tamir etmeleri lazim.

Yeni cihazlarda ayrı bir recovery Chip'i var sanırsam. Ya da cihaz bir şekilde harici recovery kabul ediyor USB'den. Bu tekniğe uygun dosyaları HP'nin vermemesi gerçekten utanılacak bir durum.
@zeki1981 hocamın verdiği linkteki yöntemlerin işe yaraması lazım hepsini denediniz mi, özellikle USB ile olanı?

Eğer olmadıysa satıcı ile konuşun derim ama onlarda servise yönlendirecektir. İade veya tamir isteseniz bile garantiye göndermeniz lazım, satıcı ilgilenmez.

Bir yerde yanlış bir şey yapmış olabilirsiniz, HP Support programı ile yapılan güncellemelerde brick olma ihtimali çok çok az.

Son düzenleme:
@zeki1981 hocamın verdiği linkteki yöntemlerin işe yaraması lazım hepsini denediniz mi, özellikle USB ile olanı?

Eğer olmadıysa satıcı ile konuşun derim ama onlarda servise yönlendirecektir. İade veya tamir isteseniz bile garantiye göndermeniz lazım, satıcı ilgilenmez.

Bir yerde yanlış bir şey yapmış olabilirsiniz, HP Support programı ile yapılan güncellemelerde brick olma ihtimali çok çok az.

O linki denedim harfi harfine, bir sonuç alamadım. BIOS yok direkt corrupt. Beep sesi falan yok bomboş PC 15 saniye siyah ekran sonra BIOS Recovery Failed mesajı.

O linki denedim harfi harfine, bir sonuç alamadım. BIOS yok direkt corrupt. Beep sesi falan yok bomboş PC 15 saniye siyah ekran sonra BIOS Recovery Failed mesajı.
Servis yolu gözükmüş hocam geçmiş olsun, kötü şans vurmuş size.

Servis raporu çıksın ona göre hareket edin, ayıplı mal kapsamına girerse iade alabilirsiniz. Tamir görmüş veya parçası değişmiş cihaz kullanmak zorunda değilsiniz.

Zaten servise verecek olsam da sormak istedim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Servis yolu gözükmüş hocam geçmiş olsun, kötü şans vurmuş size.

Servis raporu çıksın ona göre hareket edin, ayıplı mal kapsamına girerse iade alabilirsiniz. Tamir görmüş veya parçası değişmiş cihaz kullanmak zorunda değilsiniz.

Evde yapabilecegin fazla bir sey yok gibi SPI programlayiciya ihtiyacin var. Servise gonder kucuk bir miktara tamir etmeleri lazim.

Yeni konular

Geri
Yukarı