BIOS Update sonrası ekran gitti

sefa1235

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 16gb
SSD veya HDD modeli
ssd msi spatium 500gb hdd wd blue 320 gb
Ekran kartı
msi gtx1650 ventus xs ocv1
Anakart
msi a 520m a pro
İşlemci
ryzen5 5500
BIOS Update yaptım sanırım hatalı yaptım, dosya ismi vs değişmeden sonrasında ekran gelmedi. PC'ye reset sonrası +ekran kartının fanı dönmüyor+anakarttaki CPU LED'i yanıyor sanırım. PC'nin CPU'sunu okumuyor anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS adını değiştirmene gerek yoktu zaten. İşe yarar mı bilmiyorum ama BIOS pilini söküp tekrar takıp bilgisayarı açmayı dener misin?
denedim

Oyle bir şey yapmana gerek yok, BIOS Update ekranında basarıyla tamamlandı tarzı yazı gorduysen sıkıntı olmamıstır. Onemli olan şey BIOS Update yaparken kapatmaman bilgisayarı.
kapatmadım ancak ilk resette siyah ekranda yaklaşık 5 dk bekleyince bekleyemeyip pcye reset tuşundan reset attım

Oyle bir şey yapmana gerek yok, BIOS Update ekranında basarıyla tamamlandı tarzı yazı gorduysen sıkıntı olmamıstır. Onemli olan şey BIOS Update yaparken kapatmaman bilgisayarı.

Hatalı BIOS degildir umarim benim de bir ara 2017'de anakartim basarıyla BIOS'u yüklememe rağmen sistem anakart logosunda kalıyordu ileri düzey BIOS yazilimı ile kurtarilmaya calisildi ama basarli olmadi cope gitti.

Hatalı yaptımdan açıklamam BIOS Update dosyasının sanırım isminin değişmesi gerekiyor ama ben değiştirmeden direk flasha atıp o şekilde BIOS Update yaptım reset attığı an PC o ekranda kaldı.

Garantiye yarına göndereceğim ama daha kolay bir yolu varsa öyle yapayım dedim en yakın şubeleri bile evime göre uzakta.

Garanti firmasina ulaş büyük ihtimal arena bilgisayardır anlaşmalı kargo firmasıyla gönder.

Hatalı BIOS degildir umarim benim de bir ara 2017'de anakartim basarıyla BIOS'u yüklememe rağmen sistem anakart logosunda kalıyordu ileri düzey BIOS yazilimı ile kurtarilmaya calisildi ama basarli olmadi cope gitti.
son sürüm inmeyince bende son sürümden bir öncekini indirdim ondada böyle oldu

Garanti firmasina ulaş büyük ihtimal arena bilgisayardır anlaşmalı kargo firmasıyla gönder
marka söylemek yasakmı bilmiyorum ama itopya

tıpatıp aynı sorun pc ilk geldiğindede olmuştu o zaman itopyaya götürmüştüm biosu güncel değil gibi bişey demiştiler tamir olmuştu sorunu anlamıyorum çünkü anakart cpuda bir sorun olduğunda yaktığı ledi yakıyor

Son sürüm inmeyince bende son sürümden bir öncekini indirdim onda da böyle oldu.

Marka söylemek yasak mı bilmiyorum ama İtopya.

Tıpatıp aynı sorun PC ilk geldiğindede olmuştu o zaman İtopya'ya götürmüştüm BIOS'u güncel değil gibi bir şey demiştiler tamir olmuştu sorunu anlamıyorum çünkü anakart CPU'da bir sorun olduğunda yaktığı LED'i yakıyor.

İtopya satici firma garanti kagitinda firma yazar genelede anakartlara arena bilgisayar bakar cok iyi bir firma.

Buradan kastın nedir? Anakartın üzerinde BIOS güncellemesi yapacağın bir tuş vardı ve bilgisayarı açmadan o tuş ile BIOS güncellemeye mi çalıştın?

@avis1 , yanlış olan şey nedir? Adamın ne yaptığını anlamaya yönelik soru soruyorum.
Neyi anlamadin? Bios guncellemsi yapilan tus var demissin onunla yap demissin o tus o anakartta varmi? Adam nerde hata yaptigini yazmis zaten okumadan mi cevap yaziyorsun?

Neyi anlamadin? Bios guncellemsi yapilan tus var demissin onunla yap demissin o tus o anakartta varmi? Adam nerde hata yaptigini yazmis zaten okumadan mi cevap yaziyorsun?
Okuduğun şeyi zerre anlamayan birisin. Bu söylediğin şeyleri hani nerede demişim?

dosya ismi vs değişmeden

Buradan kastın nedir? Anakartın üzerinde BIOS güncellemesi yapacağın bir tuş vardı ve bilgisayarı açmadan o tuş ile BIOS güncellemeye mi çalıştın?

Yani adama burada diyorum ki, "şu bahsettiğin cümleden kastın neydi? Şayet senin anakartının üstünde bir tuş mu vardı? Sen de o tuşu kullanarak mı BIOS güncellemeye çalıştın acaba?" diye soruyorum aslında.

Daha sonra anakartın özelliklerine baktığımda öyle bir tuş olmadığını öğrendim zaten. Ama BIOS adını değiştirmediğinden şüphe ettiğini söylemesi üzerine ve BIOS dosyasının ismini değiştirerek yapılan BIOS güncellenmesi, anakart üzerindeki tuş kullanarak yaptığımız senaryoda olduğu için, acaba böyle bir yöntem mi kullandı diye sormak istedim.

Oyun da oyna elbet ama biraz kitap da oku. Okuduğunu anlamayı öğrenirsin.

Son düzenleme:
Okuduğun şeyi zerre anlamayan birisin. Bu söylediğin şeyleri hani nerede demişim?

Yani adama burada diyorum ki, "şu bahsettiğin cümleden kastın neydi? Şayet senin anakartının üstünde bir tuş mu vardı? Sen de o tuşu kullanarak mı BIOS güncellemeye çalıştın acaba?" diye soruyorum aslında.

Daha sonra anakartın özelliklerine baktığımda öyle bir tuş olmadığını öğrendim zaten. Ama BIOS adını değiştirmediğinden şüphe ettiğini söylemesi üzerine ve BIOS dosyasının ismini değiştirerek yapılan BIOS güncellenmesi, anakart üzerindeki tuş kullanarak yaptığımız senaryoda olduğu için, acaba böyle bir yöntem mi kullandı diye sormak istedim.

Oyun da oyna elbet ama biraz kitap da oku. Okuduğunu anlamayı öğrenirsin.
hayır biosta m flasha tıkladım ve bios update attım

Yeni konular

Geri
Yukarı