BIOS virüsüne izin verilmemesi ve ESET'in tespit etmesi doğru mudur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
Bir şekilde bilgisayarcıdan falan bir BIOS virüsü bulaşırsa buna hiçbir şekilde izin veremeyiz. İzin vermemiz imkansız, yasa dışı bir şekilde izin vermeden veya vererek kameraya, mikrofona veya dosyalara erişemez, bir BIOS virüsü bulaşmışsa sadece boot sectore veri yazabilir o da bir sıkıntı yaratmaz.

En kötü bu dediklerim olmasa bile ne olursa olsun kesinlikle ESET'in gelişmiş tehdit koruması (istisnalara eklemediğim sürece) bu BIOS virüsünü tespit eder.

Bunların doğru olduğunu biliyorum. Ancak bunların olma ihtimali %100 mü? Yani %1 veya %0,001 ihtimalle başka bir şey olabilir mi bu üç maddede?

@408157

Bir şekilde bilgisayarcıdan falan bir BIOS virüsü bulaşırsa buna hiçbir şekilde izin veremeyiz. İzin vermemiz imkansız, yasa dışı bir şekilde izin vermeden veya vererek kameraya, mikrofona veya dosyalara erişemez, bir BIOS virüsü bulaşmışsa sadece boot sectore veri yazabilir o da bir sıkıntı yaratmaz.

En kötü bu dediklerim olmasa bile ne olursa olsun kesinlikle ESET'in gelişmiş tehdit koruması (istisnalara eklemediğim sürece) bu BIOS virüsünü tespit eder.

Bunların doğru olduğunu biliyorum. Ancak bunların olma ihtimali %100 mü? Yani %1 veya %0, 001 ihtimalle başka bir şey olabilir mi bu üç maddede?

@408157

Bilgisayarcı'nın BIOS virüsünden haberi bile yoktur emin ol. Bu konu hakkında sürekli konu açıyorsun. Yazmak istedim.

Evet, yazdıkların doğru. Bilgisayarcının zaten BIOS virüsü bulaştırması çok düşük ihtimal. BIOS virüsü yemek için daha farklı acayip şeyler olması lazım. Bilgisayarcı, BIOS virüsünü nereden bulsun? Neden bulaştırsın ki BIOS virüsünü?

Evet, yazdıkların doğru. Bilgisayarcının zaten BIOS virüsü bulaştırması çok düşük ihtimal. BIOS virüsü yemek için daha farklı acayip şeyler olması lazım. Bilgisayarcı, BIOS virüsünü nereden bulsun? Neden bulaştırsın ki BIOS virüsünü?

Hocam bilmiyorum.

Bir de bunlar doğru ancak bunların olma ihtimali %100 mü? Yani %1 veya %0, 001 ihtimalle başka bir şey olabilir mi bu dediğim üç maddede?

Yani bu saydığım 3 madde de kesinlik içeremez mi?

@408157

Her an her şey olabilir ama bilgisayarcı BIOS virüsünü bakkaldan mı alıyor? Bence olamaz yani böyle bir şey, BIOS virüsünü sıradan bir bilgisayarcı bulaştırması çok zor.

Her an her şey olabilir ama bilgisayarcı BIOS virüsünü bakkaldan mı alıyor? Bence olamaz yani böyle bir şey, BIOS virüsünü sıradan bir bilgisayarcı bulaştırması çok zor.

Hocam bir şekilde indirmişse, saldırı almışsa veya kendisi kodladıysa veya bir şekilde bulaştırdıysa diye.

Bir de bana bulaştırdıysa öyle bir virüsü 1 ay falan önceden bulaştırmış. Yine de kesinlik içermez mi?

@408157

Hocam bir şekilde indirmişse, saldırı almışsa veya kendisi kodladıysa veya bir şekilde bulaştırdıysa diye.

Bir de bana bulaştırdıysa öyle bir virüsü 1 ay falan önceden bulaştırmış. Yine de kesinlik içermez mi?

@408157

Hocam çok evham yapıyorsun az sakin. O kadar kolay BIOS virüsü girmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam genelde mahalle bilgisayarcılarının flash bellekleri mesela 10 yıllık oluyor ve 10 yıl boyunca her bilgisayara girip çıkıyor, adam da biçimlendirmezse eğer virüs kapabiliyor bilgisayar. BIOS virüsü hakkında emin değilim ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı