BIOSa Giremediğimden Windows 8 Kuramıyorum

rotenas

Hectopat
Merhaba. Dün vatandan PC toplattım. İşletim sistemi yükletmedim 200+tl fazladan vermemek için. Eve geldiğimde Zamundadan bir Windows 8 indirdim ve usb ile yükledim. Normal açılıyor ama ne internet bağlantısı yapabiliyorum ne de wirelles adaptörümü çalıştırabiliyorum. Browser'lar açıldığı gibi donuyorlar. Hiçbir program yükenmiyor donup kapanıyor.

Düzgün bir türkçe Windows 7 indirdim. Onun içinde bios ayarı gerekiyormuş. Bir kaç şey yaptım kaydetip çıktım biostan. Şimdide ne windows 7 kuruldu nede bir daha bios'a girebildim. Açılmıyor bios. Sonra dedimki madem olmuyor düzgün türkçe bir windows 8 yükleyeyim üstüne. Onuda denediğimde "Use the other installation disc that says 64-bit. When you insert it, Windows Setup will restart automatically. " uyarısı veriyor ekranda. Bios'a girmek için değişik ne yollar deneyebilirim? Girdikten sonra da sistemi komple SSD'den silip usb ile yeni indirdiğim win7 yüklemeyi düşünüyorum. (DVD-RW yok.)

Özellikler:
-Asus Z87-A anakart
-Intel core i5-4670k
-Asus Radeon HD6670
-8GB ram
-120gb SSD + 1tb HDD

Hocam gidip korsan indirirseniz tabiki sorun çıkar. Gidip orjinal alırsanız hiçbir sorun çıkmaz.

10 yıldır hiç orjinal kullanmadım ve hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. ISO dosyasını klasöre çıkarırken bir kaç uyarı vermesine rağmen ben çıkan dosyalarda yükleme yaptım. Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklandı. Şu anda amacım bu sorundan kurtulup yeni indirdiğimi yükleyebilmek için bios'a giriş yapabilmem... Ve hala bir işletim sistemine 200 TL gibi uçuk bir fiyat veremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mis gibi değil işte yukarıda yazdım sorunları. Benim aceleciliğimden eksik dosyalı şekilde yükleme yaptım ve ne internet bağlantısı sağlanabiliyor nede herhangi birşey yüklenebiliyor. Sorunsuz bir 8.1 olduğu sürece zaten sıkıntı yok benim için. Yolladığın linkten deneyeceğim bir de bakalım teşekkür ederim.
---------
Maalesef çok yavaş iniyor yandex'den bende. 7 saat diyor.

Temiz, el değmemiş orijinal kalıptır. Muhtemelen sorunlarınız çözülecek.

Sorunların birisi bitiyor diğeri başlıyor. Sorunsuz kurulum yaptım yolladığınız linktekini ancak mavi ekran veriyor ara sıra resetliyor bilgisayar kendisini(Hata:WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR). Bunun dışında ikinci ekranı bağladığım halde görmüyor. Görüntüde ara sıra saliselik kesintiler görüyorum. Büyük ihtimal ekran kartında bir sıkıntı var. Vatan'da toplanırken ilk baş GTX630 takılmıştı. Olmadı bu dediler HD6670 takıldı ve oldu dediler ve o verildi. Teşhir ürünü diye iMac almadım ama keşke alsaydım diyorum şuan o kadar pişmanımki 3000 TL verip PC topladığıma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı