BIOS'a giremiyorum

Yağız ERASLAN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizden bir konuda yardım istiyorum. Emektar bilgisayarımı açmak istedim bugün. Başlatırken Windows'u normal başlatın diye bir seçenek çıktı. Onu seçtim. Windows dosyaları yüklüyor dedi ve o ekran kaldı. Ben de güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım. Tekrar başlattım ve bu sefer güvenli modu seçtim. Orada da dosyalar yüklendi yüklendi bir yerde takıldı. Classpnp.sys en son yüklendi ve kaldı. BIOS ekranından Windows 10 yükleyeyim dedim. Windows 7'de problem var diye. Fakat BIOS'a da giremiyorum. F2 tuşuyla giriyordu daha önce denedim. F4 ile Recovery'de denedim, olmadı. BIOS ekranına nasıl geçebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Sizden bir konuda yardım istiyorum. Emektar bilgisayarımı açmak istedim bugün. Başlatırken Windows'u normal başlatın diye bir seçenek çıktı. Onu seçtim. Windows dosyaları yüklüyor dedi ve o ekran kaldı. Ben de güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım. Tekrar başlattım ve bu sefer güvenli modu seçtim. Orada da dosyalar yüklendi yüklendi bir yerde takıldı. Classpnp.sys en son yüklendi ve kaldı. BIOS ekranından Windows 10 yükleyeyim dedim. Windows 7'de problem var diye. Fakat BIOS'a da giremiyorum. F2 tuşuyla giriyordu daha önce denedim. F4 ile Recovery'de denedim, olmadı. BIOS ekranına nasıl geçebilirim?

Sistem açılırken hangi tuş ile BİOS'a gireceğin gözükür. Sistem açılırken klavyeden "Pause" tuşuna bas ve BİOS'a hangi tuş ile girileceğini bu şekilde öğrenip dene.

Anakart ASUS ise Dell tuşuyla girilir genelde.

Del Tuşu yani Num Lock tuşlarının ordaki 0 Tuşunun yanındaki tuşu denermisiniz?

Zamanınız için teşekkür ederim fakat olmadı.

Sistem açılırken hangi tuş ile BİOS'a gireceğin gözükür. Sistem açılırken klavyeden "Pause" tuşuna bas ve BİOS'a hangi tuş ile girileceğini bu şekilde öğrenip dene.

F2 for boot F4 for recovery yazıyordu normalde.
Ama Win7 yükledikten sonra hiçbir şey yazmıyor. Sadece Samsung logosu gözüküyor.

Anakartın markasına göre değişebilir, benim foxconn anakartım var BİOS için Del, Boot menu için ESC tuşlarını kullanıyorum. Anakart modelini söylersen yardımcı olurum

Zamanınız için teşekkür ederim. Girişte hangi tuşlar olduğu daha önce de yazıyordu.

Anakart ASUS ise Dell tuşuyla girilir genelde.

Zamanınız için teşekkür ederim. Anakartım Asus değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı