Gigabyte A320M BIOS ve Boot Menü Giriş

Dorukc54

Decapat
Arkadaşlar bu anakart modelinde Boot menüsüne nasıl girebilirim (boot menüsü)?

BIOS menüsüne nasıl girebilirim? İkisini ayrı ayrı yazarsanız sevinirim. Boot ve BIOS menüsü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Gigabyte A320M anakart kullanıyorum ancak önceleri Windows açılırken delete vs. Yazılar gözüküyordu delete ye basınca BIOS gözüküyordu sonradan zar zor Windows kurmak için ayarlar yaptım ve de Windows kurdum vindows hızlı bir şekilde açılıyor ve kapanıyor ancak yeniden başlatta yeniden BIOS'a giremiyorum zira logo görünür görünmez Windows açılıyor. Şimdi ben yeniden nasıl girerim BIOS'a.

Bende Gigabyte A320M anakart kullanıyorum ancak önceleri Windows açılırken delete vs. Yazılar gözüküyordu delete ye basınca BIOS gözüküyordu sonradan zar zor Windows kurmak için ayarlar yaptım ve de Windows kurdum vindows hızlı bir şekilde açılıyor ve kapanıyor ancak yeniden başlatta yeniden BIOS'a giremiyorum zira logo görünür görünmez Windows açılıyor. Şimdi ben yeniden nasıl girerim BIOS'a.
Windows nasıl kurdunuz ayarları bende olmadı yapamadım ben daha doğrusu

Windows nasıl kurdunuz ayarları bende olmadı yapamadım ben daha doğrusu.

BIOS bende Windows 7'deki kurulmuş şekilde olan BIOS ayarı ve UEFI kurulmuş halde sırasıyla yaptıklarım.
1- GPT formatında UEFI kurulum şeklinde yazdırılacak içerisinde USB 3.0,3.1 driverlerinin olduğu Boot olarak Win8 veya Windows 10 olacak düzende hazırlamış Windows 7 USB disk.
2- Boot da gösterilen kurulumda en üstte 1.durumda USB flash disk olacak.
3- kurulumda Windows starting logosunda çok uzun beklemeler olabiliyor bekleyin sonra kurulum devam edecek kullanıcı adı olan ekran geldiğinde artık kurulum tamamlanacaktır demektir.
4- kurulum sonrası mutlaka anakartınıza ait Windows 7 driverleri PC içerisindeki 2.bir diskte hazır olmalı neden disk diyorum zira kurulum sonrası bazen USB girişleri driver kurulu olmadığı için çalışmıyabiliyor veya aktif olamıyor.

Dosya Ekleri

• bios.jpg
    bios.jpg
    278,4 KB · Görüntüleme: 143

Geri
Yukarı