Çözüldü BIOS'a girilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Askin09

Femtopat
Daha fazla  
Sistemin montajını yeni yaptım. Daha Windows falan da yüklemedim. Ekranda BIOS'a girmek için F2 veya Del tuşuna basın yazıyor. Ancak F2'ye basıyorum, Del'e basıyorum, bir türlü BIOS'a girmiyor. Sanki klavye çalışmıyor gibi ama farklı bir PC'de denediğim zaman klavye de çalışıyor. Anakartın üzerinde Boot ışığı yeşil renk yanıyor, acaba sorun ne olabilir?

Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. Sorun sandisk ultra m.2 ssd yüzündenmiş.
SSD yi çıkarıp yerine samsung 970 evo plus takınca bilgisayar çalıştı. Sandisk m2 ssd yi iade ediyorum.
Sistemin montajını yeni yaptım. Daha Windows falan da yüklemedim. Ekranda BIOS'a girmek için F2 veya Del tuşuna basın yazıyor. Ancak F2'ye basıyorum, Del'e basıyorum, bir türlü BIOS'a girmiyor. Sanki klavye çalışmıyor gibi ama farklı bir PC'de denediğim zaman klavye de çalışıyor. Anakartın üzerinde Boot ışığı yeşil renk yanıyor, acaba sorun ne olabilir?
Anakart markası nedir?

Yeşil ışık anakartın güç aldığını gösteriyor.
Del veya F12 tuşuna basın yazısı çıktığı zaman mı basmaya başlıyorsunuz yoksa PC'nin Power tuşuna bastığınız gibi mi?

Bilgisayarı çalıştırdığınızda klavyedeki numlock ledi yanıyor yada yanıp sönüyor biosa giremiyorsanız sorun klavyede değil demektir. Tabi klavyedeki del ile beraber F2 tuşunuz bozuk değilse.. Buda imkansıza yakın zaten. Belliki anakart ve usb çıkışlarından kaynaklı bir sorun biosu resetler tekrar denermisiniz.. sorun devam ederse ps/2 klavye kullanın.

Yeşil ışık anakartın güç aldığını gösteriyor.
Del veya F12 tuşuna basın yazısı çıktığı zaman mı basmaya başlıyorsunuz yoksa PC'nin Power tuşuna bastığınız gibi mi?
WhatsApp Image 2020-11-14 at 00.53.36 (1).jpeg
bu ekran çıktığı zaman basıyorum ama hiçbir tepki vermiyo. pc yi daha yeni birleştirdim.

Geri
Yukarı