Çözüldü BIOS'da Çalışan Klavye Mouse Formatta Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

troyn666

Hectopat
Yeni Anakart, işlemci ve RAM satın aldım. Düzgün bir kurulum için SSD'ye format atmak istiyorum. Fakat BIOS'ta çalışan klavye ve mouse format atma yerine gelince çalışmıyor. Internette birkaç yerde USB enable seçeneğini aktifleştir dediklerini gördüm fakat BIOS'umda böyle bir işlem yok yardımcı olur musunuz?

Anakart = ASRock B450M PRO V4
Sanırım BIOS sürümü de P3.30

Çözüm
Eski Windows sürümleri kurmaya çalışıyorsanız bu gayet normal. Eski sürümlerde sisteminiz için gerekli sürücüler yok. Sisteminiz güncel sayılır, Windows 10 kurun.
Yeni Anakart, işlemci ve RAM satın aldım. Düzgün bir kurulum için SSD'ye format atmak istiyorum. Fakat BIOS'ta çalışan klavye ve mouse format atma yerine gelince çalışmıyor. Internette birkaç yerde USB enable seçeneğini aktifleştir dediklerini gördüm fakat BIOS'umda böyle bir işlem yok yardımcı olur musunuz?

Anakart = ASRock B450M PRO V4
Sanırım BIOS sürümü de P3.30
Ben kurarken TAB ve enter tuşlarını kullanıyordum. Eski sürüm kurarsanız mecburen böyle. Fakat bazen WİN 10 kurarken de klavye ve mouse çalışmıyor.

BIOS ayarlarınıza girin. Kategorisini unuttum lakin arayarak bulabilirsiniz sadece vakit ayırmanız gerekecek. USB Mouse support ve USB Keyboard support ayarlarını aktif hale getirin.

Eski Windows sürümleri kurmaya çalışıyorsanız bu gayet normal. Eski sürümlerde sisteminiz için gerekli sürücüler yok. Sisteminiz güncel sayılır, Windows 10 kurun.
Daha önce Win10 kurduğumda çok fazla RAM yediği için pişman olmuştum oynadığım oyunda 8 GB ucu ucuna yeterken Win10'un yediği RAM ile oynayamaz hale geliyordum fakat zorundayım sanırım artık 😔😔

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı