BIOS'da çalışan mouse ve klavye Windows'da çalışmıyor

Yatanadam

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Çin'den şu anakartı aldım:

Fakat BIOS'da çalışan klavye ve mouse Windows'da çalışmıyor, BIOS'da USB ile ilgili tek ayar vardı değiştirmek sorunu çözmedi. Güncel BIOS aradım Yeston'un sitesinde ama Çince olduğu için bulamadım. Bilgisi olan arkadaş var mı, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Formattan sonra mı yaşıyorsunuz bu sorunu?
Büyük ihtimal USB'leriniz çalışmıyor. Bunun da nedeni anakart chipset sürücülerinin yüklenmemiş olması olabilir.

Formattan sonra mı yaşıyorsunuz bu sorunu?
Büyük ihtimal USB'leriniz çalışmıyor. Bunun da nedeni anakart chipset sürücülerinin yüklenmemiş olması olabilir.

En başta böyleydi format atttım belki düzelir diye düzelmedi . Bios ve windows 10 onarım menüsünde çalışıyor . Bu arada ekipmanlar tak çalıştır ayrıca farklı öaus ve klavyede de denedim . Bios güncellemesi sorunu çözebilir belki fakat marka olmadıgı için bulamıyorum

Sorunun biosta olduğunu düşünmüyorum. Daha önce de dediğim gibi chipset sürücüleri eksik bu nedenle USB'leriniz çalışmıyor diye düşünüyorum.
Anakartınızın marka modelini bilmiyor oluşumuz bu sorun için çok da önemli değil. Biliyoruz ki kartınız intel tabanlı. Öyleyse intel chipset yüklememiz gerekiyor. Asıl sorunumuz intelin hangi sürücüsünü bilmiyor oluşumuz.

Eğer com porttan mouse ve kalavyeninizi çalıştırabilrseniz (usb dönüştürücüler var çok ucuz) 3 part yazılımla chipset sürücülerinizi yükleyebileceğiz.

Her yolu denedın ama sonuca ulaşamıyorsan ilk öncelikle aşağıdaki belirttiğim parçaya sahip olmasın kı ödünç filan bırınden ps2 bağlantılı klavye al. Klavye TAB tuşu ile ilerleyebiliriz. Sonra temiz bir windows kurup H55 çhipset intel driverlerini indirip kurman gerekecek. Giga-Asus-Asrock hiç fark etmez.Bu şekilde çözüme ulaşacağını düşünüyorum

Çevi̇ri̇ci̇ Usb Erkek/ps2 Di̇şi̇

₺7,48

Dosya Ekleri

• 1578174290386.png
    1578174290386.png
    2,3 KB · Görüntüleme: 37
Her yolu denedın ama sonuca ulaşamıyorsan ilk öncelikle aşağıdaki belirttiğim parçaya sahip olmasın kı ödünç filan bırınden ps2 bağlantılı klavye al. Klavye TAB tuşu ile ilerleyebiliriz. Sonra temiz bir windows kurup H55 çhipset intel driverlerini indirip kurman gerekecek. Giga-Asus-Asrock hiç fark etmez.Bu şekilde çözüme ulaşacağını düşünüyorum
Çevi̇ri̇ci̇ Usb Erkek/ps2 Di̇şi̇
₺7,48
Aynı öneriyi ben de yapmıştım fakat şimdi baktım ki kartın ps2 girişi de yok :(

Driverleri olmadığı için çalışmayan USB'ye takılan Ps2 dönüştürücüdeki cihaz çalışacak mı bilmiyorum.
Windows kurulduğu zaman ne olursa olsun mutlaka usb kontrolcüsü gelir diye düşünüyorum. Kontrülcü bu çeviri işinı yaparsa ıslem tamamdır. %50 ümitliyim olacağından.

Çok maliyetli bir öneri de değil denemekte fayda var. İlginç olan şu ki win10 neden yüklemedi chipseti anlamış değilim. Belki de farklı win10 kalıpları denemek de çözebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı