BioShock Infinite öncesi hikayesi nasıl bulunur?

yagami_light

Hectopat
Arkadaşlar Steam'den BioShock Infinite aldım yaklaşık 3 saat oynadım fakat hikayesini bilmediğim için içimde hiç merak duygusu kalmadı. Oyunun öncesini yani hikayesini anlamam için hangi videoları veya yazıları tavsiye edersiniz? Ya da öncesi yok mu? 1 ve 2 oyunlarının olduğunu biliyorum fakat bu oyunla bağlantısı var mı?

İşte oyunun sonunda açıklıyor hepsini.
İlk 2 oyunla alakası yok.

Yani ben 15 saat sonunda açıklanıyor diye oyunun ne olduğu bilmeden mi oynayacağım 3. saatteyim ve sıkıldım önüme düşman geliyor öldürüyorum başka yaptığım bir şey yok. Ama vuruş hissi çok güzel ve oyun çok akıcı ve hızlı.

Yani ben 15 saat sonunda açıklanıyor diye oyunun ne olduğu bilmeden mi oynayacağım 3. saatteyim ve sıkıldım önüme düşman geliyor öldürüyorum başka yaptığım bir şey yok. Ama vuruş hissi çok güzel ve oyun çok akıcı ve hızlı.
Oyunun üzerine kurulduğu tema bilinmezlik :c. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsan kasetleri dinle.

Bioshock infinite öncesindeki iki oyunun hikayeyle bağlantısı yok fakat arkada bioshock lore u var. Oyunu anlamak için lore gerekli değil sadece evrenin tarihini anlatıyor. Öğrenince de" vay anasını demek böyleymiş ha" falan demiyorsunuz. Ayrıca oyunun hikayesi ve sunumu gayet anlaşılır. Eğer ingilizceden dolayı problem yaşıyorsanız direkt yama kurun.

Geri
Yukarı