Çözüldü BIOS'ta CSM ayarını kapattığımda Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saikaesu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSkill Ripjaws V 2x16 32gb 3600MHz CL18 DDR4
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB 3500MB/2100MBs NVMe PCIe M2 SSD
Ekran kartı
Palit GameRock Classic 4070Ti
Anakart
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4
İşlemci
Intel Core i7-13700KF
BIOS'ta CSM ayarını kapattığımda. Save and exit deyip çıkıyorum. Windows açılmıyor. Tekrardan BIOS ekranı karşıma geliyor. Ekran kartım güncel bir kart destekleme konusuna da baktım destekliyor. Aslında her şey görev yöneticisinde ki son BIOS zamanı 9.7'den 16.7e yükselmesiyle ne oldu diye BIOS'a girip bakmamla oldu. CSM açık şekilde BIOS'u açıyormuşum. Kapattığımda da BIOS ekranı karşılıyor tekrardan. Ne yapılabilir?

gpu z.png

Task Maneger.png

Çözüm
BIOS'u varsayılan ayarlaya getirip, dener misin?

Yine olmazsa başka bir USB bellek ile deneyin.
CSM ve Secureboot'u da kapatıp öyle dene.
Farklı bir usb’e kurdum şimdi win10 dediğiniz gibi yapayım.

ilk önce defult olarak deniyeyim. Ardından csm kapatırım ama secure bootu kapatın dediğiniz nedir acaba? Secure boot kısmında os type bar ve secure boot mode var.
Os type içinde other os ve win uefi mod var
Secure boot mode içinde de custom/standart var.

BIOS'u varsayılan ayarlaya getirip, dener misin?

Yine olmazsa başka bir USB bellek ile deneyin.
Sorun sanırım usb kaynaklıymış. Farklı bir usbye yazdırdım. Bios defult yapmıştık en son. Sürücüleri gördü şu anda. Şimdi disklerin olduğu kısımdayım. 59CEC58A-419B-4CC2-9944-87846175F208.jpeg
Boot menude uefi olarak seçtim. Temiz bir kurulum için burada ki diskleri biçimlendireyim mi? Sileyim mi ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Tek disk görünüyor, hepsini silip, yeni deyip, birim oluşturacaksınız, devam deyip kurulumu başlatabilirsiniz.

Disk biraz dolu önemli veriniz varsa alın.
Yok hocam verileri harici diskime yedekledim. İçinde oyunlar vs. Var ondan dolu gözüküyor. Teşekkür ederim. Sorunun usbden olacağı pek aklıma gelmedi.

ADF3AC5F-F3DD-48A8-B500-D5A6738C8066.jpeg

Şu anda bios modu uefi olarak gözüküyor. Bios güncellemesi gelmiş. Onuda yapıp kuruluma devam edeceğim. Çok teşekkür ederim. Bir format için 4 saat harcadım çok moralim bozulmuştu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı