BIOS'ta işlemci 90 derece

A1perReis

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
IPMIP-H55-GEN i5-650 AMD Radeon HD 6510 12GB-DDR3-1333Mhz
Bilgisayarda öylece geziniyordum ve sonra bir anda kapandı hiç hata filan vermeden, direk fan sesleri kesildi ve ışıklar falan söndü.
Sonra açma tuşuna bastım, kasa açıldı ama monitör gelmedi. Sonra hızlıca hard reset attım ve o an ekran kartı anakart veya işlemcinin sıcaklığından dolayı olduğunu anladım.
Güç kablosunu çekerek BIOS'u sıfırladım, sonra BIOS'u açtım ve hardware monitorden sıcaklığına baktığımda 90C⁰/195F yazıyordu.
Hemen güç tuşuna basıp kapattım, ne yapacağım? İlla bilgisayarcıya mı gotüreceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda öylece geziniyordum ve sonra bir anda kapandı hiç hata filan vermeden, direk fan sesleri kesildi ve ışıklar falan söndü.
Sonra açma tuşuna bastım, kasa açıldı ama monitör gelmedi. Sonra hızlıca hard reset attım ve o an ekran kartı anakart veya işlemcinin sıcaklığından dolayı olduğunu anladım.
Güç kablosunu çekerek BIOS'u sıfırladım, sonra BIOS'u açtım ve hardware monitorden sıcaklığına baktığımda 90C⁰/195F yazıyordu.
Hemen güç tuşuna basıp kapattım, ne yapacağım? İlla bilgisayarcıya mı gotüreceğim?
Bilgisayar yüksek ısıdan dolayı kendi korumaya almak için kapatmıştır termal macun yenileyin ve bilgisayarı temizleyin.

İşlemci fanı çalışıyor mu?

İşlemci ve kasa ayrıca işlemci üzerinde bulunan soğutucu nedir? Hava mı yoksa sıvı mı? Soğutucunun iyi oturduğundan emin olun ve termal macun var mı yoksa kurumuş mu kontrol edin.

Geri
Yukarı