BIOS'ta MB Intelligent Tweaker Yok

Caner Karaca

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda eski işlemcime overclock yapmak istiyorum. Anakartım da bir hayli eski. BIOS ayarlarında overclok yapabilmem için menüde MB Intelligent Tweaker kısmı olması gerekiyor fakat bende ne hikmetse yok. Biraz araştırdım CTRL+F1 yapınca çıkıyor diyenler var fakat yapınca bende çıkmıyor. BIOS güncel her şey güncel.

Anakart: Gigabyte GA-945GM-S2
İşlemci: Intel Core2 Duo E6600

239FC916-128D-4D0A-91D3-95490CEABDBB.jpeg

Aynı anakarta sahibim bende de yok. Freguency/voltage bölümünden FSB ayarı ile overclock deneyince hiçbir şey değişmiyor. Host Frequency: 266MHz sabit kalıyor yardımcı olur musunuz? Ya da en azından anakart mı desteklemiyor bu sorununda cevabını bulamadım.

Aynı anakarta sahibim bende de yok. Freguency/voltage bölümünden FSB ayarı ile overclock deneyince hiçbir şey değişmiyor. Host Frequency: 266MHz sabit kalıyor yardımcı olur musunuz? Ya da en azından anakart mı desteklemiyor bu sorununda cevabını bulamadım.
Sanırım kısaca anakart desteklemiyor.

Anakart destekleme gibi bir şey olduğunu sanmıyorum. Bende de S2L olanı var yeni işlemci alınca sizin için deneyeceğim. Yani işlemciniz desteklemiyor olabilir. Düzenleme: Varmış.

Geri
Yukarı