BIOS'ta sanallaştırma ayarı yok

Anakart: ASUS P5KPL-AM SE
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400

Sitelerinde gördüğüm kadarıyla bir sorun olmaması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef o yazıyı defalarca aramama rağmen bulamadım. BIOS sürümüm 0702 güncel hali fakat o enabled disabled olayı yok. Intel'in bir programını indirdim virtual Technology desteği var fakat vt-X özelliği yok gösteriyor. Arasında bir fark var mı?

işlemcis.png

Benim işlemci Intel Core 2 Duo E8400 sitesinde sanallaştırma özelliği var yazıyor fakat bende senin gibi BIOS'ta göremiyorum

Yazmışsın fakat VMware programını açtığım zaman sanallaştırma aktif değil uyarısı alıyorum!
Aynen hocam. Bende de BlueStacks 4'te işlemcide sanallaştırma özelliği yok diyor.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz.

Şunu bilmenizi istiyorum eğer daha önce Hyper-V özelliğini açtıysanız veya açık olup olmadığını bilmiyorsanız kontrol edin, bu özellik sanallaştırma ile birlikte kullanılamıyor. Öncelikle Hyper-V özelliğini varsa BIOS'ta ve Windows üzerinden devre dışı bırakmalısınız. Denemekte fayda var. Google'a Hyper-V kapatma yazarsanız bir sürü örnek çıkar.

Öncelikle Hyper-V özelliği mevcut sistemimde yok. İzlediğim çoğu videolarda BIOS ekranına girerken ki American Megatrends versiyonu benimkiyle farklı bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer bundan kaynaklanıyorsa American Megatrends Utility'i nasıl güncelleyebilirim?
Up yazsam ceza almam umarım konu çok fazla geriye gitti. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı