BIOS'ta Secure Boot seçeneği açılmıyor

mrsezerer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bankacı
Merhaba, bilgisayarımı yükseltme işlemi ile Windows 11'e geçirdim lakin bazı oyunları açabilmem için BIOS'tan Secure Boot'u açmam gerekiyormuş ama açamıyorum o bölümü, hata veriyor. TPM 2.0 da aktif ama Secure Boot kısmı bir şekilde açılmıyor. Bir şeyler yazıyor ama çözemedim.

a.jpg
b.jpg

Orayı enabled yapınca ekrana uyarı çıkacaktır. Ok dedikten sonra kaydedip çıkın tekrar BIOS'a girip enabled yapınca olması lazım.

Hocam şu konuya bakar mısınız ben buradan yaptım oldu.
BIOS'a farklı bir şekilde gireceksiniz.

"Sol altta yazıyor. Secure Boot sadece platform key kaydı yapılıp, System mode user olup CSM kapanınca açılabilir".
Bunlari yapman lazim galiba.
@Recep Baltaş bunu yazmisti gecenlerde, kendisi daha iyi anlatir.

Hocam şu konuya bakar mısınız ben buradan yaptım oldu.
BIOS'a farklı bir şekilde gireceksiniz.

Bu kısımdan girdiğimde experot Secure Boot variables diye bir seçeneği açmam söyleniyor ama orasıda kapalı açılmıyor.
"Sol altta yazıyor. Secure Boot sadece platform key kaydı yapılıp, System mode user olup CSM kapanınca açılabilir".
Bunlari yapman lazim galiba.
@Recep Baltaş bunu yazmisti gecenlerde, kendisi daha iyi anlatir.

CSM modu yok sorun orada BIOS'da Advanced bölümünüde paylaştım fotoğrafta lakin onu açabileceğim yer yok ne yazık ki @Recep Baltaş abimiz yardım ederse çok memnun kalacağım.
Bu sefer açtım ama bilgisayarı açmıyor ön yükleme kısmında ınvalid signature detected. Check Secure Boot policy in setup diye bir hata veriyor.
Böyle bir ekran çıkıyor.

Dosya Ekleri

• c.jpg
    c.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:

Geri
Yukarı